Türkiye'nin tanıtımına büyük ödül

A A

12.11.2013 - 17:07 Son Güncelleme:

Iconisus / I Mean It Creative tarafından tasarlanan Türkiye turizm tanıtım kampanyası, Londra Uluslararası Yaratıcılık Yarışması'nda (London International Creative Competition) büyük ödüle layık görüldü.

Türkiye'nin tanıtımına büyük ödül

Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki resmi turizm tanıtım kampanyası, aldığı uluslararası ödüllere bir yenisini daha ekledi.  Dünyaca ünlü grafik tasarımcısı Emrah Yücel, merkezi Los Angeles’ta bulunan Iconisus / I Mean It Creative isimli firmasının Türkiye Turizm ve Tanıtım Bakanlığı için hazırladığı reklam ve ilanlarla, yarışmada "Yılın Sanatçısı" ödülünü kazandı.

Yarışmada ajansı zirveye taşıyan çalışmalar; Pamukkale, Göbekli Tepe, Kız Kulesi ve Nuh'un Gemisi oldu. Dört çalışma da, yıl boyunca ABD'nin prestijli dergi ve gazetelerinde yayımlanmış ve büyük ilgi görmüştü.

Iconisus / I Mean It Creative, Türkiye turizm tanıtım kampanyası dahilinde yarattığı tasarımlarla daha önce Uluslararası Tasarım Yarışması'nda (International Design Awards) birincilik ödülüne layık görülmüş, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) 'En İyi Turizm Kampanyaları' yarışmasında da 2 yıl üstüste Avrupa birincisi olmuştu.