Sonbahar Bolu'da bir başka güzel

A A

17.11.2013 - 15:11 Son Güncelleme:

Yedigöller, Abant ve Gölcük tabiat parkları, sonbahardaki eşsiz güzellikleriyle ziyaretçi akınına uğruyor.

Sonbahar Bolu'da bir başka güzel

Yedigöller Tabiat Parkı'nı ocak-ekim döneminde 120 bin, Abant ve Gölcük Tabiat Parkı'nı ise 500 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği belirtildi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin sadece sonbaharda değil, dört mevsim Karadeniz bölgesinin en güzel ili olduğunu söyledi.

"Sonbaharda özellikle yaprakların sarardığı, ekimle kasımın ortasına kadarki dönemde özellikle Yedigöller çok öne çıkıyor" diyen Özçimen, "Cumartesi ve pazar günleri araç park edecek yer bulunmuyor. Çok yoğunluk oluyor. Güzergahta yol genişletme çalışması olmasına rağmen insanlar Yedigöller'e gerek Mengen'den gerekse Düzce yolundan gidiyor. Bolu, dört mevsim yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği doğa harikası bir il" şeklinde konuştu.

Yurt içi ve dışından çok sayıda fotoğrafçının Yedigöller'deki renk cümbüşünü fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiğini anlatan Özçimen, doğanın güzelliğini cömertçe Yedigöller, Abant ve Gölcük tabiat parklarına bahşettiğini kaydetti.

Kocaeli'den ailesiyle Abant'a gelen Özlem Çeri ise bölgenin sonbaharın bütün renklerini bir arada bulundurduğunu dile getirdi.

"Yedigöller de çok yakın" diyen Çeri, "Dağlara ve göle baktığınızda sanki gölle bütünlük içinde. Gerçekten çok büyük bir uyum içinde. Yeşilin sonbahara uygun tonlarının ahenkle dans ettiği bir yer burası. Herkesin kesinlikle buraya uğramasını tavsiye ediyorum çünkü Abant ve çevresi çok zengin bir doğal alan" ifadesini kullandı.