22 Mayıs Salı İzmir iftar vakti (2018 İzmir imsakiyesi, iftar ve sahur saatleri)

22 Mayıs Salı İzmir iftar vakti (2018 İzmir imsakiyesi, iftar ve sahur saatleri)

2018 İzmir İmsakiyesi bu yıl da bölgede yaşayan oruç tutacak kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet adresinde tüm illere ait namaz vakitleri yerini aldı. İşte İzmir imsak vakti ve 22 Mayıs 2018 günü açılacak oruç için belirlenen iftar saati…

İzmir iftar vakti 22 Mayıs'ta sahur saati sonrası başlayan orucu tutan kişilerin Diyanet İşleri’nin internet adresinde yer alan imsakiyeye yönelmesine neden oldu. Bu yıl da 16 saate yakın bir süre oruç tutulacak ve İzmir’de ilk sahur 04:13’te gerçekleştirilmişti. İşte İzmir ili için hazırlanmış olan imsakiye Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan son açıklamalar…

23 MAYIS 2018 İZMİR İMSAK VAKTİ 04:05

Oruca başlama süresi olarak da bilinen imsak vakti sabaha karşı, güneşin doğmasına yakın bir vakti işaret eder. Güneşin doğmak üzere olduğu esnada ufukta ağıran tanın hafifçe aydınlanmasıyla bu vakit başlamış olur. Ramazan ayında oruç tutacak olan kişiler bu bölgenin aydınlanmasıyla oruca başlamış olurlar. Teknolojinin bulunmadığı eski dönemlerde kişiler bu çizgiye bakarak oruca başlayacakları süreyi belirlerdi.

22 MAYIS 2018 İZMİR İFTAR VAKTİ 20:28

Orucun tamamlandığı sürenin belirlendiği iftar vakti dini görevini yerine getiren kişinin ne zaman yeniden yemek yemeye başlayacağını gösterir. İmsak vakti ile başlanan oruç sahur vakti ile sona eder ve bir günlük oruç tamamlanmış olur.

2018 İZMİR İMSAKİYESİ


DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'TAN RAMAZAN PAYLAŞIMI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayına dair mesaj paylaştı. Erbaş'ın mübarek aya dair mesajı: Genel olarak herhangi bir konuda aşırı gitmeyi, dinin ve aklın belirlediği ölçülerin dışına çıkmayı, imkânları meşru olmayan amaçlar için kullanmayı ve saçıp savurmayı ifade eden israf; aynı zamanda insanın varoluş bilincini, hayatın gayesini, imkânların geçiciliği konusundaki en büyük gaflet ve aldanışı da içeren bir kavramdır. Bugün bireysel anlamda ve küresel boyutta çok temel bir kriz ve ahlak sorunu haline gelen israf; sadece eşya ile sınırlı olmayıp hayat, zaman, ömür ve hülasa, bütün nimetler konusunda haddi aşmayı ifade eden bir realite olarak karşımızda durmaktadır.

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS