15 Temmuz ne zaman, hangi güne denk geliyor?

15 Temmuz ne zaman, hangi güne denk geliyor?

Resmi tatiller içerisinde yer alan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bu yıl hafta içerisine denk geliyor. Ülke çapında birçok bölgede resmi törenler gerçekleştirilecek. Peki, bu yıl 15 Temmuz ne zaman?

15 Temmuz 2019 Pazartesi gününe denk geliyor. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün resmi tatil olması nedeniyle pazartesi günü resmi kurumlar kapalı olacak. Devlet dairelerinde ve bankalarda işlem yapmak isteyen kişiler 16 Temmuz 2019 Salı günü işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


Öte yandan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında ülke çapında törenler gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı da 15 Temmuz’u unutturmamak ve yaşanan olayları hatırlatmak adına 7 farklı dilde hazırladığı videoları paylaşacak.


“Vatan bizim irade bizim” sloganı ile yayına verilecek olan videolarda o gece yaşananlar aktarılacak. 15 Temmuz’a özel olarak açılan resmi sitelerden olan “15temmuz.gov.tr” üzerinden hazırlanan içerikler ve diğer detaylar da takip edilebilecek.15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin üçüncü yılı için 7 dilde videolar hazırladık.

Bu videolara pic.twitter.com/BYB6LI3w4b


— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) 8 Temmuz 2019
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS