2018 Kocaeli imsakiyesi: 22 Mayıs Kocaeli imsak vakti ve iftar saati

2018 Kocaeli imsakiyesi: 22 Mayıs Kocaeli imsak vakti ve iftar saati

Kocaeli imsak vakti yaklaşık 1.8 milyon nüfusa sahip olan bölgede yaşayan kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte Diyanet İşleri tarafından paylaşılan Kocaeli imsakiyesi ve namaz vakitleri…

Kocaeli iftar vakti bu yılın ilk orucunun tutulduğu 16 Mayıs günü birçok kişi tarafından araştırılmaya başlanmıştı. 16 saate yakın bir süreyle orucun tutulacağı 2018 yılında uzmanlar da sağlık problemleri bulunan kişileri iftar menüleri konusunda uyarıyor. İşte Kocaeli için imsak vakti ve sahur saatleri…

22 MAYIS KOCAELİ SAHUR SAATİ 03:41

Oruca başlama süresi olarak da bilinen imsak vakti sabaha karşı, güneşin doğmasına yakın bir vakti işaret eder. Güneşin doğmak üzere olduğu esnada ufukta ağıran tanın hafifçe aydınlanmasıyla bu vakit başlamış olur. Ramazan ayında oruç tutacak olan kişiler bu bölgenin aydınlanmasıyla oruca başlamış olurlar. Teknolojinin bulunmadığı eski dönemlerde kişiler bu çizgiye bakarak oruca başlayacakları süreyi belirlerdi.

22 MAYIS KOCAELİ İFTAR VAKTİ 20:23

Orucun tamamlandığı sürenin belirlendiği iftar vakti dini görevini yerine getiren kişinin ne zaman yeniden yemek yemeye başlayacağını gösterir. İmsak vakti ile başlanan oruç sahur vakti ile sona eder ve bir günlük oruç tamamlanmış olur.

KOCAELİ İMSAKİYESİ

İFTARDA TÜKETİLECEKLERE DİKKAT!

11 ayın sultanı Ramazan başlıyor. İlk oruç 16 Mayıs Çarşamba günü tutulacak. Öncesinde Sağlık Bakanlığı Ramazan'da nasıl beslenmek gerektiği konusunda uyarılarını sıraladı. Halk Sağlığı Müdürlüğü Diyetisyeni Melek Atabey de o uyarıları CNN TÜRK izleyicileri için anlattı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS