22 Mayıs Salı Konya iftar vakti: 2018 Konya imsakiyesi ve imsak saatleri

22 Mayıs Salı Konya iftar vakti: 2018 Konya imsakiyesi ve imsak saatleri

Konya iftar saatleri bu yıl da orucunu açacak olan binlerce kişinin il imsakiyesine bakmasına neden oldu. Geçtiğimiz haftalarda Diyanet'ten şehre ait iftar ve imsak vakitleri paylaşılmıştı. İşte Konya ili için hazırlanmış imsakiye ve namaz vakitlerinin tamamı…

Konya 2018 imsakiyesi bu yıl Ramazan ayında oruç tutacak Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bölgede yaşayan kişiler 22 Mayıs günü Diyanet’ten yapılan açıklamada yer alan resmi saatleri tercih etti. İşte Konya imsak vakti ve namaz vakitleri…

22 MAYIS KONYA İMSAK VAKTİ 03:47

Oruca başlama süresi olarak da bilinen imsak vakti sabaha karşı, güneşin doğmasına yakın bir vakti işaret eder. Güneşin doğmak üzere olduğu esnada ufukta ağıran tanın hafifçe aydınlanmasıyla bu vakit başlamış olur. Ramazan ayında oruç tutacak olan kişiler bu bölgenin aydınlanmasıyla oruca başlamış olurlar. Teknolojinin bulunmadığı eski dönemlerde kişiler bu çizgiye bakarak oruca başlayacakları süreyi belirlerdi.

22 MAYIS KONYA İFTAR VAKTİ 20:05

Orucun tamamlandığı sürenin belirlendiği iftar vakti dini görevini yerine getiren kişinin ne zaman yeniden yemek yemeye başlayacağını gösterir. İmsak vakti ile başlanan oruç sahur vakti ile sona eder ve bir günlük oruç tamamlanmış olur.

KONYA İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ...


DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NDAN RAMAZAN PAYLAŞIMI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayına dair mesaj paylaştı. Erbaş'ın mübarek aya dair mesajı: Genel olarak herhangi bir konuda aşırı gitmeyi, dinin ve aklın belirlediği ölçülerin dışına çıkmayı, imkânları meşru olmayan amaçlar için kullanmayı ve saçıp savurmayı ifade eden israf; aynı zamanda insanın varoluş bilincini, hayatın gayesini, imkânların geçiciliği konusundaki en büyük gaflet ve aldanışı da içeren bir kavramdır. Bugün bireysel anlamda ve küresel boyutta çok temel bir kriz ve ahlak sorunu haline gelen israf; sadece eşya ile sınırlı olmayıp hayat, zaman, ömür ve hülasa, bütün nimetler konusunda haddi aşmayı ifade eden bir realite olarak karşımızda durmaktadır.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS