Bir Litre Gözyaşı’nın Mahir’i Mert Yazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Bir Litre Gözyaşı’nın Mahir’i Mert Yazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Kanal D’nin başarılı projesi Bir Litre Gözyaşı oyuncu kadrosu içerisine Mahir karakteri ile dahil olan Mert Yazıcıoğlu performansı ile büyük beğeni topladı. Dedemin İnsanları ve Kayıp Şehir projelerinde yer alan Yazıcıoğlu yeni dizisi Bir Litre Gözyaşı’nda ise Miray Daner’in hayat verdiği Cihan’ın en yakın erkek arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor.

Mert Yazıcıoğlu, Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir karakterine hayat veriyor. İşte genç oyuncun kariyerinde yer alan projelerden bazıları ve sevilen dizide canlandırdığı karakterin özellikleri…

BİR LİTRE GÖZYAŞI MAHİR KİMDİR?

19 yaşında, Cihan’ın önce en yakın erkek arkadaşı, ilerleyen zamanlarda da her şeyi olacak… Karizmatik ama yaşıtlarından farklı biri, çevresiyle mümkün olduğunca az iletişim kuruyor. Doğuştan isyankar, bazen kabalığa varacak derecede dobra biri... Serinkanlılığı, kendine yeter hali, asiliği, herkese kendince kafa tutuşu akranları tarafından “tuhaf” biri olarak görülmesine neden oluyor ama bu bir yandan onu çekici de kılıyor.

MERT YAZICIOĞLU KİMDİR?

10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da doğan Mert Yazıcıoğlu, aslen Denizlilidir. Dizi oyuncusu olan Yazıcıoğlu, İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Aydın Üniversitesi İşletme Bölümüne girmiş ve halen eğitimine devam etmektedir.

Oyunculukla bir arkadaşı sayesinde tesadüfen ilgilenmeye başlayan Mert Yazıcıoğlu, Can Sipahi’nin yardımları ile kendini oyunculuk konusunda geliştirmek için, Üç Mota eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almıştır. Bir süre sonra, Dedemin İnsanları adlı filmle, oyunculuğa ilk adımını atan Yazıcıoğlu, ilgi çekici fiziği ve iyi oyunculuk performansı sayesinde, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Mert Yazıcıoğlu’nun Rol Aldığı Film Ve Diziler

– Dedemin İnsanları

– Kayıp Şehir

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS