Cumhurbaşkanı danışmanı Sümeyra Merve Kılınç kimdir?

Cumhurbaşkanı danışmanı Sümeyra Merve Kılınç kimdir?

Sümeyra Merve Kılınç’ın Cumhurbaşkanı danışmanı olarak açıklanmasının ardından kariyeri merak konusu oldu. Tıp ve psikoloji konusunda aldığı eğitimlerle bilinen Sümeyra Merve Kılınç’ın hazırladığı makaleler çeşitli dergilerde yer almıştı. İşte Cumhurbaşkanı Danışmanı Sümeyra Merve Kılınç’ın kariyeri ile ilgili merak edilen detaylar…

Sümeyra Merve Kılınç Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görevine devam edecek. Tıp alanında önemli çalışmalar yapan Sümeyra Merve Kılınç’ın çalışmaları ve kariyeri ile ilgili elde edilen bilgiler ise şöyle; Sümeyra Merve Kılınç 2010 yılında Ürdün Üniversitesi Arapça-İngilizce Psikoloji bölümünden mezun oldu. Dergi ve haber portallarına psikoloji, beslenme ve sağlık üzerine yazı ve çeviri haberler hazırladı, Sade Hayat e-dergisinde editörlük yaptı. 2011- 2014 yılları arasında NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü'nde beslenme ve doğal yaşam danışmanı olarak çalıştı. 1. ve 2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu organizatörlüğünde yer aldı. Doğal Sağlık Derneği'nin kurucu üyeliğinde bulundu.

2013-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Geleneksel Tıp, Anadolu Halk Tıbbı, İslam Tıbbı, Geleneksel ve Doğal Beslenme, Açlık Tedavisi, Ekolojik Psikoloji, Doğal Doğum ve Doğum Psikolojisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS