Diriliş Ertuğrul 111. yeni bölüm fragmanı: Söğüt ve çevresi temizlenecek!

  1. Ajanda
Diriliş Ertuğrul 111. yeni bölüm fragmanı: Söğüt ve çevresi temizlenecek!
Diriliş Ertuğrul 111. yeni bölüm fragmanı: Söğüt ve çevresi temizlenecek!

Osman Bey'in müjdelenmesinin ardından Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı heyecanla beklenmişti. Gelecek bölümün fragman videosunun yayınlanmasıyla birlikte Ertuğrul Gazi'nin Söğüt ve çevresi için hazırladığı planı açıklayacağı ortaya çıktı. Selçuklu'ya herhangi bir zarar gelmesi halinde yeni devletin temellerinin atılacağını ifade eden Ertuğrul Bey, Diriliş Ertuğrul 111. bölümde önemli açıklamalar yapacak.

Diriliş Ertuğrul son bölümde Osman Bey'in dünyaya gelmesi dizinin takipçilerini oldukça sevindirdi. 14 Mart’taki bölümde yapılan anlaşmaya karşı geldiğini her fırsatta dile getiren Ertuğrul Bey, kendisinin tüm engellemelerine rağmen anlaşmanın yapılmaya çalışıldığını görünce büyük şaşkınlık yaşayacak. Peki, anlaşma yapılmak istenen bölgede bulunan Ertuğrul Bey, Diriliş Ertuğrul yeni bölümde nasıl bir tepki verecek?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FRAGMAN VİDEOSU VE 110. BÖLÜM ÖZETİ

Yeni bölümüyle takipçilerinin karşısında olacak dizide Ertuğrul Bey’in sözleri herkesi şaşırtacak. Anlaşmanın iptalini isteyen Ertuğrul Bey “Ben buraya devletimizin buyruğu ile geldim” sözüne beklenmedik bir karşılık verecek. Kılıcıyla birlikte anlaşmayı yırtarak “Burada devlet benim” diyen Ertuğrul Bey herkesi şaşırtacak.

DİRİLİŞ DİZİSİNDE (DİRİLİŞE ERTUĞRUL) GÜNDEM ANLAŞMA OLACAK

TRT1 ekranlarında takipçileriyle buluşan diziyle ilgili yapılan özet açıklama ise şu şekilde; Turgut, Bamsı ve Artuk Bey, Emir Saadettin ve Altunaba tarafından kalenin başına atanan Günalp’le karşı karşıya geldi. Günalp, Ertuğrul Bey’le iş birliği yaptıkları gerekçesiyle hepsini idam edilmek üzere zindana attırdı.

Ertuğrul Bey’in davetiyle obaya gelen ağabeyi Sungurtekin, kardeşinin Sultan Alaeddin’i öldürmek suçuyla zindana atıldığını öğrenince harekete geçti. Turgut, Bamsı ve Artuk Bey’i kurtarmak için gizlice kaleye giren Sungurtekin, Günalp’in askerleri tarafından yakalanarak zindana atıldı. Günalp, onlarında idam edilmesi için emir verdi. Öte yandan Sultan Gıyaseddin, babası Sultan Alaeddin’in Mahperi Hatun, Altunaba ve Köpek’in planıyla öldürüldüğünü öğrenince çılgına döndü. Annesi Mahperi Hatun’un boynuna kılıç dayayan Gıyaseddin, şerefini kurtarmak için Ertuğrul Bey’i idam ettireceğini söyledi.  Daha sonra Ertuğrul Bey’le ilgili hüküm vereceği sırada arz odasına giren İbn Arabi ile konuşan Sultan Gıyaseddin, Ertuğrul’un suçsuz olduğuna karar vererek serbest bıraktı.

Bamsı, Turgut, Artuk Bey ve Sungurtekin’in idam edileceği sırada kaleye gelen Ertuğrul Bey, attığı okla kardeşinin boynundaki ipi kopararak herkesi şaşkına çevirdi. Ertuğrul Bey’in bu hamlesinden sonra kalede neler yaşanacak? Günalp, Ertuğrul Bey’e nasıl karşılık verecek? Saadettin Köpek’in Ertuğrul Bey’le ilgili yeni hamlesi ne? Sultan Gıyaseddin’in Mahperi Hatun, Köpek ve Altunaba’yla ilgili planı ne olacak? Köpek, Ertuğrul’u serbest bırakan Sultan Gıyaseddin’e karşı neler yapacak?

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS