Hanlı Pazar meselesi Diriliş Ertuğrul 95. bölümde Dündar Bey'i zorda bıraktı

Hanlı Pazar meselesi Diriliş Ertuğrul 95. bölümde Dündar Bey'i zorda bıraktı

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı ailesiyle karşılaşan Ertuğrul Bey'in Hanlı Pazar ile ilgili durumun ardından yönetimi daha sıkı bir hale getireceğini gösterdi. Yaralanmasının ardından uzun süre ormanlık arazide tek başına kalan Ertuğrul Bey, ölümle burun buruna gelmiş kendisini kurtaran ise tüccarlar olmuştu. İşte Diriliş Ertuğrul’da bu hafta yaşanacak gelişmelerin yer aldığı gelecek bölümün tanıtım videosu…

Diriliş Ertuğrul son bölümde obasına kavuşan Ertuğrul Gazi herkesi selamlamış ve kendisinin intikamını almak üzere yeminler eden alplarını görünce duygulanmıştı. Gelecek bölümün fragmanında yer alan bilgilere göreyse kaftanını giyen Ertuğrul Bey yönetimdeki değişikliklerin sinyalini verdi. Ertuğrul Gazi’nin Kayı Obası’na ulaştığı ise Diriliş Ertuğrul dizisinin 15 Kasım’daki bölümünün tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından kesinleşmişti.

SON BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

DİRİLİŞ DİZİSİ (DİRİLİŞ ERTUĞRUL) 95. BÖLÜM ÖZETİ

Alplarına kavuşmanın ve obasına dönmenin mutluluğunu yaşayan Ertuğrul Bey, obaya gittiği esnada kendisinin intikamını almak için yeminler eden alplarını görünce duygusal dakikalar yaşayacak. Ormanlık arazide buldukları cesedin Ertuğrul Gazi’ye ait olduğunu düşünen alpları ise Ertuğrul Bey’i karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşayacak. Atından inerek ailesinin yanına koşan Ertuğrul Bey bütün bu yaşananların hesabını soracaklarının altını çizecek. Obaya vardığında Osman Bey’in müjdesini alacak olan Ertuğrul Bey ise bir sevinç daha yaşayacak. Düşmanlarının yaşadığını ve Kayı Obası’na ulaştığını öğrenen Haçlılar ise Ertuğrul Bey’i öldürebilmek için yeniden harekete geçecekler.

DİRİLİŞ DİZİSİNDE (DİRİLİŞ ERTUĞRUL) ARES VE SİMKO ERTUĞRUL BEY’İ BEKLEYECEK

TRT1’den gelecek bölümle ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde; Köle tüccarı Simko ve eşkıya Mihalis’in arasında kalan Ertuğrul, kölelerle birlikte kaçmayı başarmış ve peşine düşen Mihalis ile adamlarını da yok etmişti. Yeniden köle tüccarı Simko’nun eline düşen Ertuğrul’u kurtarmaya, bu kez Aksakallılar’ın görevlendirdiği Atsız ve yiğitleri yetişmişti. Yaşanan çarpışmada Ertuğrul ve köleler kurtulmuş, Simko ise kaçmıştı. Ertuğrul, Simko’yu yakalayabilecek mi? Atsız’la olan dostlukları nasıl gelişecek? Kurtulan Ertuğrul’un yeni hedefi ne olacak? Kendisine tuzak kuranı öğrenebilecek mi? En önemlisi de, obasına dönebilecek mi? Bahadır tarafından omzundan hançerlenen Turgut’un tepkisi ne olacak? Çavdarlar ile Kayılar arasındaki ilişkiler bundan sonra nasıl gelişecek? Aslıhan Hatun ile Turgut, olanlar karşısında nasıl tavır gösterecek? Köpek bu gelişmeleri nasıl kullanacak?

Hanlı Pazar’ı satıp göç etmeye karar veren Dündar Bey, pazarın satışı için Aslıhan Hatun’un amcası Bahadır Bey’le anlaşmıştı. Toyda bey seçilir seçilmez pazarı Bahadır Bey’e satacağını söyleyen Dündar Bey amacına ulaşabilecek mi? Toyda kim bey seçilecek? Dündar Bey’in kararlarının ikilik çıkardığı Kayı obasının gidişatı ne olacak? Simko’nun adamı Anteus’u yakalayıp öldüren Ares, ondan Simko ile Ertuğrul’un mağaraya geleceklerini öğrenmişti. Simko ile Ertuğrul’u mağarada bekleyen Ares, onları öldürebilecek mi? Ertuğrul’un obasına dönmesini engelleyebilecek mi?

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS