E-bordro özelliği ile e-Devlet üzerinden maaş sorgulama nasıl yapılır?

E-bordro özelliği ile e-Devlet üzerinden maaş sorgulama nasıl yapılır?

Şubat ayı maaş sorgulaması yapmak isteyen kişiler e-bordro özelliğinden faydalanabiliyor. Devletin elektronik ortamdaki kapısı olan e-Devlet hizmetinden yararlanarak sorgulama yapabilen vatandaşlar Maliye Bakanlığı’na ait e-bordro işlemleri ile maaşlarını öğreniliyor. Peki, e-Devlet üzerinden bordo nasıl alınır?

E-bordro ile maaşlarını öğrenebilen memurlar sorgulama işlemlerini yapmaya devam ediyor. İşte Maliye Bakanlığı’na ait hizmeti kullanmak isteyenler için aşama aşama yapılması gerekenler…

Son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden olan e-Bordro'dan yararlanmak için maaşınızın Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenmesi ve 657 sayılı kanuna tabi memur olmanız gerekiyor. 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamıyor. Kamu kurum ve kuruluşları dışında yani özel sektörde istihdam edilen çalışanlar da maaş bordrolarını, çalıştıkları şirketlerin finans ve muhasebe birimlerinden ya da insan kaynakları departmanından talep ederek görebilirler.

e-Devlet e-bordro sorgulama sayfası için tıklayınız…

E BORDRO ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.

2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.

4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.

5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS