Son Dakika

Oyuncak bebek Şevkat Yerimdar 10. bölümde Esin'i kurtardı

A A

01.08.2017 - 16:31 Son Güncelleme:

Şevkat Yerimdar yeni bölüm fragmanı bir grup suçlu tarafından kaçırılan Esin'in Şevkat'ten yardım istemek için büyük çaba harcayacağını gösterdi. Öte yandan mahalleli ikilinin arasında başlayan yakınlaşmadan şüphelenmeye devam ederek bebek nedeniyle polise ihbarda bulunmuştu. Eve gelen güvenlik güçlerini uzaklaştıran Esin eline aldığı oyuncak bebek ile ekiplere yalan söyleyecek.

Oyuncak bebek Şevkat Yerimdar 10. bölümde Esin'i kurtardı

Şevkat Yerimdar son bölümde sahipsiz bebek mahallelinin gündemi olmuş evden gelen ağlama sesleri üzerine mahalleli güvenlik güçlerine ihbarda bulunmuştu. Genç kızın bebek bakımı konusundaki becerisi Şevkat'in ve kız arkadaşlarının da dikkatini çekerken Esin'in arkadaşları bebeğin sahiplenilmesi tavsiyesinde bulunmuştu. İşte, Şevkat Yerimdar'ın 28 Temmuz'daki bölümünde yaşanan gelişmeleri aktaran tanıtım videosu...

YENİ TANITIM İÇİN TIKLAYINIZ...

SON BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan dizide birbirinden önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şevkat’in evinin önüne bırakılan bebek nedeniyle Esin, gününün büyük bir bölümünü Şevkat’in dairesinde geçirirken mahalleli de aralarında yaşanan ilişkiden şüphelenmeye başlayacak. Polis ekiplerine ihbarda bulunan kişiler evde sahipsiz bir bebek olduğunu belirtecek. Esin ise arkadaşlarıyla birlikte polis ekiplerini karşılayarak eline aldığı oyuncak bebekle böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyleyecek. Öte yandan başlarının beladan kurtulması için tavsiyelerde bulunan Esin’in arkadaşları Şevkat ve Esin’in bebeği sahiplenmesi gerektiğini belirtecek. Aldığı tavsiye karşısında oldukça şaşıran Esin ise böyle bir durumun söz konusu olamayacağını dile getirecek.

DİZİNİN OYUNCU KADROSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Bora’nın Esin’i kendisinden kıskanmasına sinirlenen Şevkat, genç adamı öfkelendirmek için elinden geleni yapacak. Bora’yı yanına çağırarak ona uzattığı eşyaları geri çeken başarılı isim “Maraş dondurmacısı gibi olduk” diyerek Bora ile alay etmeye devam edecek. Şevkat ile Esin’in bebek nedeniyle çeşitli maceralar yaşayacağı bölümde bebeğin Esin’in kucağındayken susması ve Şevkat’in kucağındayken ağlaması ise eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasına neden olacak. Başrollerinde Başak Parlak ve Özügrcan Çevik’in yer aldığı dizide yaşanacak diğer gelişmeler ise önümüzdeki haftalarda belli olacak

DİZİNİN KONUSU NE?

Özgür bir insan nasıl yaşayacağını hiç düşünmez; çünkü nasıl yaşanmayacağını zaten bilir. Gerisi hikayedir. Asi ruhlu bir mahalle delikanlısıdır Şevkat. Adaletsizliğe, haksızlığa ve ayırımcılığa zerre tahammülü yoktur. En büyük sorunu da öfke kontrolüdür. Bu sorundan ötürü sıradışıdır, sevimlidir ve mahallenin afili kahramanıdır.

Şevkat harbidir, samimidir, sözünün eri, öfkesinin esiridir. Ancak yüreği pamuk kadar yumuşaktır ve hayatıhep pamuk ipliğindedir. Halden anlar, hatır sayar, zorda kalana yardım elini uzatır. Velhasılı, nesli tükenmiş bir mahalle delikanlısıdır o. Şevkat’in hatırını asla kıramayacağı Cevdet Bey bir gün ondan bir ricada bulunur. Ama ne ricadır bu! Bu ricadır zaten hikayemizi başlatan; Şevkat’i hayatının en zor sınavına atan.

Cevdet Bey, Paris’ten dönen kızı Esin’i Şevkat’e emanet eder. Mertliğine güvenir , göz kulak ol, sahip çık kızıma der; mahallesine gönderir. Şevkat Yerimdar bu! Emanetse baş üstündedir, dünya yıkılsa halel getirmez üstüne.

Gel gör ki bu emanet başkadır; güzeller güzeli bir kızdır. Adı Esin’dir, Şevkat’in hayatına belalı ama tatlı bir esin gibi gelmiştir işte. Şevkat’e emanet edilen Esin mahalleye adım attığı gün aklını kaçırır ve dünyadan kopar. Şevkat’i bir telaştır alır. Emanete sahip çıkmak ve Esin’in aklına başına getirmek için akla karayı seçer. Derken aklı başına gelir Esin’in . Ne var ki, Esin kendine geldiğinde bambaşka biridir.
Şevkat’e kök söktürür, onu çileden çıkarır.

Buna rağmen Şevkat verdiği sözden dönmez. Hem Esin’e göz kulak olmak hem de ona katlanmak zorundadır çünkü.  Esin ne yapar ne eder, iki yakası bir araya gelmeyen Şevkat’in iki ayağını bir pabuca sokmayı başarır. İki arızalı karakter arasında akıllara zarar bir ilişki kurulur ve yaşadıkları mahallenin altını üstüne getirirler. Garip, zor, belalı bir aşk hikayesi doğar derken… Bu aşkın doğuşu içindir zaten bütün olaylar…