Ezhel kimdir, kaç yaşında, gerçek adı ne?

Ezhel kimdir, kaç yaşında, gerçek adı ne?

Fenomen rapçi Ezhel seslendiği parçalarla geniş kitlelere adını duyurmaya devam ediyor. Bir dönem şarkılarında yer alan sözler nedeniyle hakkında adli süreç başlatılan Ezhel yargılandığı mahkemece suçsuz bulunmuştu. Peki, Ezhep mahlaslı rap şarkıcısı kimdir, kaç yaşında ve gerçek ismi ne?

Gerçek adı Sercan İpekçioğlu olan şarkıcı Ezhel önceki dönemde Ais Ezhel mahlasını kullanıyordu. Kendisine has tarzı ile müzikseverlerin dikkatini üzerine çeken genç rapçi ardından adını geniş kitlelere ulaştırdı. İşte Ezhel’in kariyeri ve hayatı hakkında bazı detaylar…


EZHEL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?


Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü "Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı.


Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap'in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.


Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records'u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne "Yaprak Düşerse" şarkısı ile katkıda bulunmuştur.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS