Game of Thrones 7. sezon 5. bölüm: Jon Snow ejderhanın karşısında!

  1. Ajanda
Game of Thrones 7. sezon 5. bölüm: Jon Snow ejderhanın karşısında!
Game of Thrones 7. sezon 5. bölüm: Jon Snow ejderhanın karşısında!

Game of Thrones 7. sezon 5. bölüm hakkında detaylar fragmanın yayınlanmasıyla ortaya çıktı. Lannisterların ortağı Euron'un yaptığı saldırının ardından misliyle karşılık veren Khaleesi, insanları kendi yanına çağırıyor. Öte yandan savaşın izleri ve geleceğine dair detaylar Game of Thrones 7. sezon 5. bölümde daha net şekilde ortaya çıkıyor. Yeni bölümden ipuçları, son bölüm özeti ve Game of Thrones 7. sezon yeni bölüm fragmanı haberimizde!

Game of Thrones 7. sezon 5. bölüm fragmanı heyecan dolu bir bölümün habercisi oldu. Dizi severler için ayrı bir yeri olan ve her bölümü tüm dünyada büyük ilgiyle izlenen Game of Thrones, dizinin ardından yayınladığı yeni bölüm fragman videosu ile takipçilerine önemli ipuçları verdi. Lannisterlarla işbirliği yapan Euron'un saldırısı sonrasında neredeyse müttefiklerini kaybeden Daenerys Targaryen, Jon Snow'un gelmesiyle yeni bir birlik kurma şansı elde etse de henüz çözüm üretilemeyen konular var. Vakit kaybetmeden Euron'un saldırısının intikamını Lannister'lardan almak isteyen Khaleesi harekete geçme kararı alıyor. Bu hamle Lannisterlar için açık bir yıkım oluyor... Son bölümde Jaime Lannister'ın yüzleştiği ejderhalardan biriyle yeni bölümde Jon Snow yüz yüze gelecek! İşte Game of Thrones 7. sezon 5. bölüm fragmanı, ipuçları ve bu sezon yaşananlar...

Kuzey'de herkesi karşısına alarak Güney'e giderek burada Daenerys Targaryen'ın karşısına çıkan Jon Snow beklediği kadar iyi karşılanmasa da, zamanla Khaleesi ile birbirlerini anlamaya başlıyorlar Müttefiksiz kalan Güney halkı için Snow'u potansiyel müttefik olarak görüyor. Lannisterlara saldırıya ejderyasıyla katılan ve onları perişan eden Khaleesi bu kez kaybedenlerden kendilerine katılmalarını istiyor. Onlara sunulan diğer seçenek ise ölümdür...

Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm Fragmanı

Sansa Stark'la birleşen Jon Snow elini güçlendirmeye çalışıyor. Tıpkı Ned Stark'ın yaptığı gibi müttefikleriyle arasını iyi tutmak ve sağlam bir ilişki kurmak isteyen Snow buna uygun adımlar atsa da, yaşananlar herkesin aklında. Bu yüzden herkes sağlam müttefiklere olan ihtiyaca vurgu yapıyor. Her şeye rağmen Snow Karstark ve Umberleri affeder ve yeniden bağlılık yemini ettirir. Ancak Snow'un bu kararı Sansa'nın pek hoşuna gitmez. Ancak Snow kararlarının tartışılmaması gerektiğini çok net bir şekilde son kez dile getirir.

Daenerys Targaryen uzun zaman sonra yeniden Westeros'a döndü ve kontrolü eline almaya başladı. Duvara ulaşmayı başaran Bran Stark duvarın koruyucularını geçmesi için ikna ediyor. Arya Stark ise ailesinin intikamını almak için harekete geçti ve Freyleri ortadan kaldırdı. Bu Lannisterların tek müttefiklerini kaybetmeleri anlamına geliyordu.

Yalnız kalmak istemeyen Cersei Lannister bu kez iyi ve bağlı bir müttefik bulabilmek için harekete geçti. Greyjoylar ile temasa geçen Cersei, Euron'u konuk etti. Ancak Euron onunla evlenmek istediğini söyledi. Eğer bu olursa Lannister ordusuna katılacağının sözünü erdi. Ancak Lannisterler Balon Greyjoy'u öldürerek Demir Ada'nın başına geçen Euron'ın pek de güvenilir olmadığının farkında...

Khaleesi büyük savaş öncesi Greyjoy ve Dorne ile güçbirliği yaptı. Öte yandan Kuzey'deki kral Jon Snow'a da kuzgunlarla haber gönderen Ejderhaların Annesi, Snow'dan gelecek yanıtı beklemeye başladı. Kuzey'de Jon Snow zaman zaman kararları tartışılsa da aklındakini yapmaya devam ediyor. Daenerys Targaryen ile buluşmaması yönünde telkinlere rağmen krallığı Sansa Stark'a emanet eden Snow yola çıkıyor.

Greyjoy ve Dorne yolculukları esnasında beklenmedik bir saldırıya uğruyor. Euron, Lannisterların yanında büyük savaşa hazırlanırken, önüne gelen bu fırsatı değerlendiriyor. Dorne ve Greyjoy taht sahipleri büyük kayıp veriyor.

Diğer yandan Arya handa eski dostu Al Turta ile karşılaşıyor ve Jon Snow'un kuzeydeki kral olduğunu öğreniyor. Sansa'ya ve Jon'a ulaşma arzusuyla yeniden yollara düşen Arya bu yolculuk sırasında sürpriz bir misafirle karşılaşıyor ancak büyük hayal kırıklığı yaşıyor.

Jon Snow, Khaleesi ile işbirliği yapmak umuduyla Kuzey'dekileri dinlemez ve davete icabet etti ancak gittiğinde işler beklediği gibi ilerlemedi. Targaryen'leri birlikte harekete ikna etmeye çalışan Snow'un en büyük yardımcısı ise Tyrion Lannister oldu. Kraliçe'nin de danışmanı olan Tyrion arabuluculuk yapmaya başladı. Diğer yandan denizde düşmanlarını yenilgiye uğratan Euron, esirleriyle birlikte başkente döndü ve Cersei'ye onu sevindirecek hediyelerini sundu. Kızının ölümüne neden olan Arienne Martell'i karşısında gören Cersei kızının intikamını almak için harekete geçti ve Arienne'i kızının ölümünü seyretmek zorunda bıraktı.

Jon Snow, Güney'e ayak bastığında pek hoş karşılanmasa da zamanla Daenerys Targaryen ile birbirlerini daha iyi anlamaya başladı. Güney'de bulunan ejderhacamını çıkarmak ve bu maddeden Akgezenleri yenmelerine yardımcı olabilecek silahlar yapmak isteyen Snow'a Khaleesi madeni çıkarma izni verdi. Kuzeyin Kralı madene gittiğinde gördükleri karşısında hemen harekete geçip Khaleesi'yi çağırdı ve madende bulduğu çizimleri ona gösterdi. Tarihten gelen bu izler ikiliye birlikte hareket etme konusunda ilham verdi. Lannisterların Euron üzerinden müttefiklerine saldırmasına karşılık vererek düşmanını zayıflatmak isteyen Khaleesi, hem danışmanı Tyrion Lannister, hem de Kuzeyin Kralı Jon Snow'dan fikir aldı. Ardından harekete geçen Khaleesi, ejderhasıyla birlikte bizzat savaşa katıldı. Lannisterların ordularını perişan ederken, ejderhaya karşı geliştirilen silah Khaleesi'nin ejderhasını yaraladı. Khaleesi son bir hamle ile silahı da yok ederken, finalde Jaime Lannister'ın saldırısının karşılığını kötü şekilde aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS