HTC One Plus 3 Tanıtıma çıkıyor! Şarj süresi 15 dk!

A A

07.05.2016 - 14:40 Son Güncelleme:

Hong Kong merkezli OnePlus’ın piyasaya sunmaya hazırladığı yeni telefonu OnePlus 3’e ait yeni bir detay sızdı. GizmoChina’nın haberine göre OnePlus 3, şarj olma süresiyle farkını ortaya koyacak. OnePlus 3'ün şarj süresi, dedikoduların verdiği ipuçlarına göre yalnızca 15 dakika olacak.

HTC One Plus 3 Tanıtıma çıkıyor! Şarj süresi 15 dk!

Merakla beklenen OnePlus 3’ün çıkışı yaklaştıkça telefon hakkında daha fazla detay ortaya çıkıyor. Hatırlayacağınız gibi telefonun teknik özellikleri ve ilk görüntüleri geçtiğimiz günlerde internete sızdırılmıştı. Bugün de telefonun batarya kapasitesi ile ilgili ilk detaylar meydana çıktı. Gelen bilgilere göre OnePlus 3, OnePlus 2’ye göre daha büyük bir batarya ile gelecek. OnePlus 2’de 3300mAh olan batarya kapasitesi, bu yeni telefonla birlikte 3500mAh’a yükseltilmiş durumda.

OnePlus’ın batarya konusundaki tek yeniliği bu değil. Şirket yeni amiral gemisinde, yeni bir şarj teknoloji kullanacak. Bir diğer Çinli telefon üreticisi olan Oppo tarafından geliştirilen bu şarj teknolojisi, telefonun çok daha hızlı şekilde şarj edilmesini sağlayacak. Super VOOC adını taşıyan bu teknoloji sayesinde telefon sadece 15 dakikada tam şarj olabilecek. Bu yeni eklentiyle birlikte daha da heyecan verici bir hal alan OnePlus 3’ün en geç Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

Bu yaz çıkması beklenen OnePlus 3 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Telefonun daha yüksek bir batarya kapasitesine ve hızlı şarj teknolojisine sahip olacağı söyleniyor.

OnePlus 3'ün şarj süresi, dedikoduların verdiği ipuçlarına göre yalnızca 15 dakika olacak.

Çin'de ortaya çıkan sertifika belgeleri, Oppo'nun düşük voltajlı VOOC hızlı-şarj teknolojisinin OnePlus 3'te kullanılacağını gösteriyor. Bu doğruysa yeni amiral gemisi, Snapdragon işlemciyle birlikte gelen, Qualcomm'un Quick Charging teknolojisini kullanmayacak demektir.

OnePlus 2, 3300mAh kapasiteli bir pille geliyor. Yeni sızan belge, OnePlus 3'ün pilinin daha büyük olacağını, 3500mAh kapasiteye sahip olacağını söylüyor. Cihazın diğer özellikleri arasında Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 16MP arka kamera, 8MP ön kamera ve NFC var.

Telefonun iki modelinin olacağına inanılıyor. Bu modellerden biri 4GB RAM ve 32GB depolama alanına sahipken diğeri, 6GB RAM ve 64GB depolama alanıyla gelecek. OnePlus 3'ün 18 Mayıs'ta tanıtılması bekleniyor.

3.500 mAh kapasiteli pille birlikte geleceği konuşulan telefonun hızlı şarj teknolojisi sayesinde 15 dakikada tamamen şarj edilebileceği belirtiliyor. Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacağı ifade edilen telefonun 32 GB’lık modelinde 4 GB RAM, 64 GB’lık modelinde ise 6 GB RAM kullanılacağı belirtiliyor. Full HD çözünürlüklü 5,5 inçlik ekranın kullanılacağı söylenen telefonun arkasında 16 megapiksel kamera yer alacağı konuşuluyor. 4 GB’lık versiyonun 300 dolardan, 6 GB’lık versiyonun ise 380 dolardan satışa sunulacağı söyleniyor. Telefonun bu ayın sonlarına doğru resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Şirket, OnePlus3 ve yeni nesil telefonları için Quallcomm‘un Quick Charge ve Samsung’un Fast Charge teknolojileri ile yarışabilecek seviyede bir şarj teknolojisi geliştirdiğini daha önce açıklamıştı. Şimdi ise sızan bilgilerde bataryanın ne kadar büyük olacağına kadar her türlü bilgi mevcut. Kendinden önceki modeller bir hayli başarılıydı sızan bilgilere göre iyi bir donanıma sahip olacak olan yeni modelin de bu başarıyı sürdürmesi bekleniyor.

Güçlü Bir Donanım
Çinden gelen sızıntıya göre yeni modelde batarya 3500 mAh olacak. Bir önceki model OnePlus 2 3300mAh bataryaya sahipti. Bu yeni model için iyi bir adım. Yeni telefonda ayrıca 5.5 inç büyüklüğünde 1080p Super AMOLED ekran olacak. İşlemci ise Snapdragon 820. 16 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olan telefon Android 6.0 işletim sistemi ile gelecek.

İlginizi Çekebilir: Android’i Nasıl Güvenli Hale Getirebilirsiniz?

İki Farklı Seçenek Kullanıcılara Sunulacak
Ek olarak sızıntılarda birden fazla OnePlus modelinin yer alacağı belirtiliyor. Daha ucuz olacak olan modelde 4GB RAM ve 32GB depolama alanı olacak. Bu modelin 300 dolar civarında satılması bekleniyor. Diğer modelde ise 6GB Ram ve 64GB depolama alanı olacak bu model ise 380 dolar civarında bir fiyatla satılacak.

OnePlus 3’ün bu yılın sonbahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. Şirket daha önce yeni modelleri ve teknik özellikleri bu ayın sonuna doğru duyuracağını açıklamıştı.