İnternetten GİB tapu harcı ödeme nasıl yapılır?

İnternetten GİB tapu harcı ödeme nasıl yapılır?

Tapu harcı ödeme işlemleri internet üzerinden birkaç aşamada gerçekleştirilebiliyor. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kullanıma açtığı hizmetler arasında bulunan GİB tapu harcı ödemesi nasıl yapılır?

İnternetten tapu harcı ödeme GİB’e bağlı İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Mükellefler ödemeleri kartlı ödeme sitemi aracılığıyla gerçekleştirebiliyor. İşte aşama aşama ödeme işlemleri ile ilgili bilinmesi gerekenler…


KREDİ KARTI İLE TAPU HARCI ÖDEME NASIL YAPILIR?


Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait İnteraktif Vergi Dairesi olan “ivd.giv.gov.tr” adresine gidin. Kullanıcı adı ve şifreniz varsa direkt olarak bunlar bulunmuyorsa sol alttan “e-devlet şifresi ile giriş” seçeneğini kullanın.


Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada hızlı işlemler arasında bulunan “harç ve değerli kağıt bedeli ödeme” işlemlerine tıklayın. Buraya tıkladığınızda karşısına “tapu harcı ödeme” seçeneği çıkacak.


Tapu harcı ödeme butonuna tıkladıktan sonra ise sizden TC / Vergi kimlik numarası ve e-tahsilat seri numarası isteyecek.


Bu bilgileri doldurduktan sonra karşısına çıkan ödeme sayfası üzerinden kart bilgilerini girerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.


ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


Daha fazla bilgi almak ve ödemede yardım istemek için 189 Vergi İletişim Merkezi’ni de arayabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS