IŞİD'e katılan İngilizler avlanmalı ve öldürülmelidir - Son dakika haberleri

IŞİD'e katılan İngilizler avlanmalı ve öldürülmelidir - Son dakika haberleri

Son dakika haberler - İngiltere'nin yeni savunma bakanı, Suriye ve Irak'taki IŞİD militanlar grubuna katılan İngilizlerin avlanıp öldürülmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere'nin yeni Savunma Bakanı Gavin Williamson'dan çarpıcı açıklamalar. Reuters'ın haberine göre, Williamson, Suriye'ye veya Irak'a IŞİD için savaşmak için giden İngilizlerin İngiltere'nin neyi temsil ettiğinden nefret ettiğini ve hava saldırılarının hala orada bulunan 270 İngiliz vatandaşa karşı kullanılabileceğini söyledi.

Williamson Çarşamba günü geç saatlerde yayınlanan bir röportajda Daily Mail'e verdiği demeçte, "Ölen bir terörist Britanya'ya herhangi bir zarar veremeyeceği görüşündedir" dedi.

Williamson, IŞİD'e katılan İngiliz savaşçıların hiçbir zaman Birleşik Krallık'a geri dönmesine izin verilmemesine inandığını belirtti.

41 yaşındaki Williamson, Michael Fallon'ın yerini alarak savunma bakanı olarak görev yapıyor.

Cihad John ve Sally Jones olarak bilinen Muhammed Emwazi gibi önde gelen İngiliz militanları, IŞİD için savaşmaya başladıklarından sonra İngiliz ya da ABD kuvvetleri tarafından öldürüldüğü bildirildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS