hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evleri'nde bulgur eğitimi

  Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evlerinde bulgur eğitimi
  expand

  Türk bulgurunu tanıtmak ve bulgura sofralarda hak ettiği değeri vermek için sosyal sorumluluk kapsamında bulgur eğitimleri veren Duru Bulgur, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evleri'nde bulgur eğitimine başladı. İlk olarak Kadıköy Belediyesi Rasimpaşa Gönüllü Evi'nde başlayan eğitim, Hasanpaşa Mahallesi Gönüllü Evi'nde devam etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Duru Bulgur Marka ve Pazarlama Direktörü Ayşe Sarımehmet'in verdiği eğitimde bulgurun tarihi ve coğrafyamıza özgü özellikleri teorik olarak anlatıldı. Buğdayın tarihi, bulgurun üretim süreci, kültürlerdeki yeri, kullanımı ve sağlıklı beslenme üzerindeki etkilerinden bahsedilerek bulgur ile yapılabilecek yemeklerden de örnekler gösterildi.

  Eğitimin hem bilgi açısından hem de milli ürünümüz bulgurun benimsenmesi bakımından oldukça faydalı geçtiğini belirten Sarımehmet, "Anadolu'ya özgü bir ürün olan bulgura hak ettiği değerin verilmesi yeni nesillere anlatılması için sosyal sorumluluk kapsamında eğitimler veriyoruz. Çok güzel izlenimlerle ayrıldık. İlerleyen dönemde Kadıköy Belediyesi'nin diğer mahallelerinde bulunan gönüllü evlerinde de bu kez uygulamalı eğitimler vereceğiz. Kendi topraklarımızın ürünü olan bulgura sahip çıkmamız gerekli. Kadıköylü kadınlar sordukları sorularıyla ve ilgileriyle eğitime renk kattılar. Milli ürünümüz bulgurun tanıtılması ve uluslararası alanda sahip çıkılması konusunda duyarlı davranan Kadıköy Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyoruz"  diye konuştu.  

  Kadıköy'de 21 mahallede 21 gönüllü evi var. Gönüllü evlerinde genellikle sanatsal ve sosyal faaliyetler yürütülüyor.

  Komşuluğun geliştirilmesi, hoşgörüye dayalı ilişkilerin kurulması ve dayanışmanın artırılması amaçlanıyor. Gönüllü evlerinin 4 bin üyesi bulunuyor. Üyelik için istenen bir şart veya aidat yok.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow