Kalbimin Sultanı bitti mi, sevilen dizi neden final yaptı?

Kalbimin Sultanı bitti mi, sevilen dizi neden final yaptı?

“Kalbimin Sultanı bitecek mi?”  sorusu 6 Ağustos 2018 günü ekranda olan bölümün tanıtım videosunun yayınlanmasının yanıt buldu. Çarşamba günleri takipçilerinin karşısında olan dizinin neden bittiği ise merak konusu oldu. İşte Kalbimin Sultanı final fragmanı ve gelecek bölümde yaşanacak tüm gelişmeler…

“Kalbimin Sultanı neden bitiyor?” sorusunun yanıtı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da reyting sonuçlarının final kararında etkili olduğu düşünülüyor. Normal şartlarda Çarşamba akşamları ekranda olan dizi final bölümünü ise pazartesi günü ekrana taşıma kararı aldı. İşte Kalbimin Sultanı dizisi final bölümü özeti…

KALBİMİN SULTANI FİNAL FRAGMANI

KALBİMİN SULTANI 8. BÖLÜM ÖZETİ

Sultan Mahmud, yeniçerilerin ayaklanmasını bastırmıştır. Yağan yağmur tüm yangınları söndürmeyi başarmış olsa da yeniçerilerin huzursuzluğu ve tekrar ayaklanma ihtimaline Sultan Mahmud’un bulacağı yol ne olacaktır? Sefir Dimitri’den destek alan Esma Sultan bir yol arayacak, Halet Efendi’nin yeniçerileri ve paşaları Sultan Mahmud’a karşı tekrar kışkırtmaya çalışacaktır.

Esma Sultan, Gülfidan’ın izdivaca hazır olduğunu Sultan Mahmud’a aktarmış ama damadın Silahtar Ağası Musa olması gerektiğini söylemiştir. Sultan Mahmud, Gülfidan ile izdivacı hakkında konuşursa Esma Sultan’ın oyununun ortaya çıkması an meselesi olacaktır. Esma Sultan şimdilik tahtı kazanmış olamasa da aşkta kazanmaya kararlıdır, Namık Paşa’dan vazgeçmeyecektir.

Ayaklanma sırasında Sultan Mahmud’u yalnız bırakmayan Anna, Sultan Mahmud’a olan hislerinin artık farkındadır. Bir taraftan muhbirlik bir taraftan haremin parçası olamayacağı gerçeğiyle yüzleşecektir. Hoşyar Sultan, Sultan Mahmud’un Anna’ya hediye ettiği piyano’yu öğrenince daha da hırslanacak, Anna’nın gizlediği şeyleri ortaya çıkartmak için bir koz bulacaktır.

KALBİMİN SULTANI NEDEN BİTİYOR?

Sevilen dizinin reytinglerde elde ettiği sıralamaların final kararında etkili olduğu düşünülüyor. 11 Temmuz günü ekranda olan proje total reyting sıralamasında kendisine 15. sırada yer bulabilmişti. Proje 18 Temmuz 2018 reyting sıralamasında da aynı sonuçları alınca final kararı kaçınılmaz olmuştu.

{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS