Killa Hakan kimdir? Gözaltı haberini böyle duyurdu!

Killa Hakan kimdir? Gözaltı haberini böyle duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Ceza, Ben Fero ve Ezhel ile feat yaparak yeni parçasını çıkaran Killa Hakan bu kez adli bir olayla gündeme geldi. Türkçe rapin eski isimleri arasında bulunan Killa, gözaltına alındığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Peki, Killa Hakan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Killa Hakan yani gerçek adı ile Hakan Durmuş, 3 Mart 1973 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ailesi 1960 yıllarında işçi olarak Almanya'ya göç etmiştir. Şarkılarında sıklıkla kullandığı 36 Boys’un kendisi için özel bir anlamı bulunuyor.


Almanya Kreuzberg'te doğup büyüyen ve Getto hayat yaşayan Hakan Durmuş sokaklarla erken yaşta tanışmış ve genç yaşlarında hapse girmişti. Cezaevi yıllarında sürekli sözler yazan repçi Türkçe rapin en eski isimleri arasında bulunuyor.


KİLLA HAKAN GÖZALTI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Almanya'da yabancı rap yapmak yerine Türkçe Rap yapmış ve zamanla Avrupa'da isim yapmıştır. Bölgesinde sosyal işlerle de uğraşan Killa Hakan, geçtiğimiz günlerde Onedio’nun bir programına katılmış ve burada kendisi hakkında merak edilen soruları yanıtlamıştı.


Şarkılarında devamlı söylediği "36" sayısı; doğup, büyüdüğü Kreuzberg City' nin posta kodu numarasıdır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS