1 milyonluk soruyu görmeye hak kazanan Arda Ayten kimdir, kaç yaşında?

1 milyonluk soruyu görmeye hak kazanan Arda Ayten kimdir, kaç yaşında?

Arda Ayten, Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında 1 milyon liralık soruyu görmeye hak kazandı. 250 bin TL’lik soruyu da doğru yanıtlayarak final sorusuna kalan başarılı yarışmacının hikayesi de dikkat çekti. Peki, Arda Ayten kimdir, kaç yaşında?

Arda Ayten, anı biriktirmeyi sevdiğini söyleyerek hayat hikayesini anlattığı yarışma programında üniversite sınavına bir hafta kala sıra arkadaşını kaybettiğini ifade etti. Pankreas kanseri nedeniyle kendisi için oldukça yakın olan arkadaşının vefat ettiğini söyleyen Arda, arkadaşını çok özlediğini belirtti.


1 milyonluk soruya geldiğini bu hikayesini anlatmak istediğini söyleyen Arda Ayten’e programın sunucu Murat Yıldırım’dan da bir övgü geldi. Arda’nın anı çok iyi yaşadığını ifade eden Yıldırım, yarışmacıyı tebrik etti.


Üniversite ikinci sınıf öğrencisi olan Arda Ayten, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu gören ender isimlerden oldu.


Tıp fakültesinde eğitimini devam ettiren 19 yaşındaki Arda, yılda 150’ye yakın kitap okuduğunu belirtirken parası olduğu takdirde bu kitap sayısını da artıracağını belirtti.


Genç yarışmacının sosyal medyada çok parası olduğu takdirde ne yapacağı sorusuna verdiği yanıt ise şöyle; Çok sayıda dil, edebiyat, müzik, bilimsel araştırma, felsefe ve ölene dek üniversitede okuma.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS