Microsoft, Windows 10 Mobil'i gözden çıkardı

  1. Ajanda
Microsoft, Windows 10 Mobil'i gözden çıkardı
Microsoft, Windows 10 Mobil'i gözden çıkardı

Teknoloji devi Microsoft, bir türlü beklentileri karşılayamayan Windows 10 Mobil'i gözden çıkardı. Kendine bir türlü yer edinemeyen, kullanıcıların ve yatırımcıların ilgisiz kaldığı Windows 10 Mobil artık geri planda tutulacak.

Dünyaca ünlü yazılım devi Microsoft, ürünleri arasında yer alan Windows 10 Mobil'i odaktan çıkardığını duyurdu. Bir süredir bu ürün için yeni yapılar yayınlamayı durduran Microsoft, Windows 10 Mobil'in kaderini belirledi.

Windows başkan vekili ve eski Windows Phone proje yöneticisi olan Joe Belfiore, Twitter'dan yaptığı paylaşımında Windows 10 Mobil'in yama ve güvenlik güncellemeleri almaya devam edeceğini ancak bundan sonra yeni özelliklerin eklenmeyeceğini duyurdu.

İlgi düşük, müşteri az, yatırımcı çekici bulmuyor

Belfiore, Microsoft'un Windows 10 Mobil için bu kararı almasındaki temel sebep olarak iş ortaklarına uygulama sipariş etmenin çok zor olmasını gösterdi. Şirket uygulama geliştirecek şirketlere para ödemeyi dahi teklif etse de istediği sonucu alamadı ve kimi uygulamaları kendisi geliştirmek zorunda kaldı. Windows 10 Mobil için harcanan tüm çabaya karşılık ise gelmedi. Bu platforma ilginin düşük olması, müşteri sayısının düşük olması ve yatırımcılar için platformun çekiciliğini yitirmesi Windows 10 Mobil'u çöküşe doğru götürdü.

Yine trendlere ayak uyduramaması da çöküşe büyük etki etti. Çok tercih edilen akıllı telefonlarda, tabletlerde tercih edilmeyen Windows 10 Mobil'in kullanıldığı en dikkat çekici platformlar Lumia serisi, Acer Liquid serisi oldu. Ancan bu telefonlara da kullanıcı pek ilgi göstermedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS