ÖGG soruları ve cevapları EGM tarafından yayınlandı

ÖGG soruları ve cevapları EGM tarafından yayınlandı

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin katıldığı ÖGG Temel Eğitim Sınavı soruları ve cevapları yayınlandı. EGM’den yapılan açıklamada 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi sınavı sorularının ve cevaplarının açıklandığı ifade edildi. İşte sorulara ve cevaplara ilişkin bilinmesi gereken detaylar…

ÖGG soruları ve cevapları Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adresi içerisinde yerini aldı. 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi Sınavı’na ilişkin detaylar EGM bünyesinde yer alan Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Sınavın sonuçları ise 19 Temmuz’da erişime açılacak.


ÖGG SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?


Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.  • - Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

  • - Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

  • - Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS