Okullar ne zaman kapanacak, 2020 yaz tatili hangi tarihte başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak, 2020 yaz tatili hangi tarihte başlayacak?

Okulların kapanacağı tarih 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde yerini almıştı. MEB tarafından yayınlanan takvimde aynı şekilde ara tatil tarihleri ve diğer detaylar da yerini almıştı. Peki, bu yıl okullar ne zaman kapanacak ve yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okulların kapanacağı tarih aynı zamanda 2020 yaz tatili başlangıcı olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi içerisinde tarihlerle ilgili tüm detaylar paylaşılmıştı. İşte okulların kapanacağı o tarih ve takvimde yer alan diğer detaylar…


OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?


İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başladı. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayan ikinci dönemin diğer yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek. Yani okullar 19 Haziran’da kapanacak ve yaz tatili başlamış olacak.


Yaz tatili de bu yıl ilk kez 2 hafta daha az yapılacak. Yaz tatilinden alınan 2 hafta birer hafta olarak birinci dönem ve ikinci döneme ara tatil şeklinde eklenmişti.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS