Olivia Colman kimdir? 91. Oscar en iyi kadın oyuncu seçildi

Olivia Colman kimdir? 91. Oscar en iyi kadın oyuncu seçildi

91. Oscar ödüllerinde en iyi kadın oyuncu seçilen Olivia Colman, The Favourite filminde başrol oyuncusuydu. Olivia Colman, en iyi kadın oyuncu ödülünü alırken duygu dolu anlar yaşadı. Ünlü aktristin hayatı

Olivia Colman, 30 Ocak 1974'te Norwich, Norfolk, İngiltere'de doğdu. Tam adı Sarah Caroline Olivia Colman. Olivia lise dönemini Norwich'teki Norwich Kız Lisesi'nde ve daha sonra Holt'taki Gresham's School'da geçirdi. Mezun olduktan sonra, Homerton College, Cambridge'de okudu. Aktris daha sonra Drama eğitimi için Bristol Old Vic Tiyatro Okulu'na kabul edildi.

İngiliz film yıldızı, Jean Brodie rolündeki ilk rolünü okulunun drama yapımı, The Jean of Brodie'nin başyapıtı olarak gösterdikten sonra oyunculukla ilgilenmeye başladı . Ayrıca Homerton College’da geçirdiği süre boyunca Cambridge University Footlights Dramatic Club’a seçildi. Seçmelerdeyken gelecekteki ortak yıldızlar Peter Serafinowicz, Robert Webb ve David Mitchell ile tanıştı.

Oliva Colman'ın oynadığı film ve diziler

Olivia Colman, Channel 4 (Britanya)’da yayınlanan komedi dizisi Peep Show (2003-15)’de Sophie Chapman karakteri ile tanınır. Oynadığı diğer televizyon komedi dizilerinden bazıları ise şunlardır; Green Wing (2004-06), Beautiful People (2007), Rev (2010-14) ve Twenty Twelve (2011-12). Ayrıca That Mitchell and Webb Look (2006-08)’de yanı sıra Peep Show yıldızları David Mitchell ve Robert Webb ile çeşitli rollerde oynamıştır. Daha önce BAFTA ödülü kazanmıştır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS