Facebook hesap silme ve Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma nasıl yapılır?

  1. Ajanda
Facebook hesap silme ve Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma nasıl yapılır?

2017 yılı Facebook hesap silme işlemleri masaüstü ve mobil uygulamalarda farklı alanlarda yer alması nedeniyle kullanıcılar tarafından dönem dönem karıştırılabiliyor. Facebook hesabı dondurmak isteyen kişiler için sosyal medya devi çeşitli yönlendirmeler yapsa da kullanıcılar çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyor. Peki, Facebook hesap dondurma ve silme işlemleri nasıl yapılır? İşte, aşama aşama resimli anlatım...Facebook hesap silme ve dondurma için yapılması gereken işlemler ile unutulmaması gereken kurallar şu şekilde;
Hesaba giriş yapıldıktan sonra sağ üst sekmede bulunan "Dünya" işaretine tıklanarak ayarlar sekmesine geçiş yapılması gerekiyor.
Ayarlar'a tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan "Güvenlik" sekmesine geçilerek en alt kısımdaki "Hesabı dondur" seçeneğinin yanında yer alan "Düzenle" işleminin aktif edilmesi gerekiyor.
Ardından açılan sayfada "Hesabı dondur" kısmı tıklanarak dondurma işleminin onaylanması yapılıyor.
Daha sonra açılan sayfadan hesabı dondurma seçenekleri arasından bir seçenek işaretlenebildiği gibi "Diğer" kısmına tıklanarak özel nedenler de sıralanabiliyor. Hesabını geçici süreliğine dondurmak isteyen kişi "Sadece bir süreliğine geri döneceğim" seçeneğini tıkladığı halde hesap 1 gün ile 7 gün arasında kapalı olarak kalacak.
Dondur seçeneğinin son kez onaylanmasıyla birlikte Facebook hesabı kapatılacak. Yeniden giriş yapıldığı takdirde aktif olacak olan hesap 60 günlük sürede hiç giriş yapılmazsa kalıcı olarak silinecek.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS