Resimli Cuma mesajları: Anlamlı, kısa cuma mesajları 11 Ocak 2019

Resimli Cuma mesajları: Anlamlı, kısa cuma mesajları 11 Ocak 2019

Müslümanların kutsal günü olan Cuma gününe dair, resimli cuma mesajları, haber içeriğinde yer alırken; kısa cuma mesajları, Facebook, Twitter, WhatsApp ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden paylaşılıyor.

Her Cuma, Müslümanlar kendi aralarında Cuma gününü dua ile anlamlı sözleri paylaşıyor. İslam Dini'nde Cuma günü, kutsaldır. Resimli mesajların yanı sıra yazılı ve anlamlı mesajlar tercih edenler de hazırlanan içerikleri çevrelerindeki kişilere iletebiliyor. İşte o örnek mesajlardan bazıları…

Cuma hutbesi 11 Ocak 2019

 Ya Rabbim… Bu günümüzü hayırlara, bereketlere vesile kıl. Lütfunla maddi manevi şifalar, müjdeler, rızıklar gönder. Hayra giden yolları kolaylaştır ve bizi sıdk ve ihlas üzere daim eyle. Bizi, ailemizi ve bütün müminleri rızana, muhabbet ve marifetine mazhar eyle. Cumamız mübarek olsun.

Allah (c.c.) dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazandıklarımızı helal, kalplerimizi huzur, evlerimizi bereket ile doldursun inşallah. Cuma günümüz mübarek olsun.

Allah (c.c.) bizleri sabaha ulaştırdığı gibi akşama, akşama ulaştırdığı gibi sabaha ulaştırsın. Hayırlı ve bereketli Cumalar dilerim.

Allah'ım, bize Cennet'in kokusunu duyur ve Ahirette nimetlerinden nasiplendir. Bu Mübarek günde kıldığımız namazları kabul eyle. Amin. Hayırlı Cumalar…

Ey Yüce Rabbimiz, evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kalplerimizden imanı, hayatımızdan Resul'ünün Sünnetini ve sevgisini eksik etme. Hayırlı Cumalar dilerim.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

Ayakları şişerdi, o öpülesi ayakları. Ama bizim gibi sabahlara kadar gezmekten değil, sabaha kadar ibadet etmekten. Az yerdi, ama bizim gibi rejim yapmak için değil, fakirliği seçtiğinden. Gece gündüz ağlardı, o ağlayınca meleklerin gözleri dolardı ama bizim gibi pembe diziler yüzünden değil, Mevla’ya olan aşkından. Ne kadar farklıyız değil mi Allah resulünden. Mevla bütün amellerimiz ve niyetlerimizle ona benzemeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı cumalar.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS