Yayınlandı! İşte Savaşçı dizisi 16. bölüm fragmanı...

  1. Ajanda
Yayınlandı! İşte Savaşçı dizisi 16. bölüm fragmanı...
Yayınlandı! İşte Savaşçı dizisi 16. bölüm fragmanı...

Savaşçı yeni bölüm fragmanı çıkan yangından sivillerin de etkileneceğini gösterdi. Önceki bölümde Büyük Taarruz’da görevli olduğu bölgeyi söz verdiği saatte alamaması nedeniyle intihar eden Albay Reşat Çiğiltepe’yi hatırlayan Halil İbrahim Kopuz silahı ile baş başa kalmıştı. Öte yandan görevi gereği kılık değiştiren Astsubay Emre Durmuş mayına basarak şehit olma durumu ile karşı karşıya kalmıştı.

Savaşçı son bölümde timin yakın temasta bulunduğu teröristlerle sıcak çatışma yaşanmış silahları teslim etmek istemeyen Kılıç Timi zor dakikalar yaşamıştı. Yeni operasyonlar için düğmeye basılmasıyla birlikte Kılıç Timi kendisini bir kez daha çatışmanın içerisinde bulurken peş peşe alınan kararlar askerleri şaşkınlığa uğratacak. İlgiyle takip edilen dizinin gelecek bölümünün tanıtım videosunun ise perşembe günü yayınlanması bekleniyor.

15. BÖLÜM ÖZETİ

Yayıncı kuruluştan yapılan gelecek bölümle ilgili açıklama ise şöyle; Öğretmen kardeşinin Doktor tarafından kaçırıldığını öğrenen Teğmen Murat, kardeşini kurtarmak için aklına koyduğunu yaparken, Kılıç Timi canları pahasına aldığı görevi yerine getirecek ve silahların teröristlerin eline geçmesine izin vermeyecektir.

Albay Kopuz ise karargâhta Kılıç Timi’ni cehennemden kurtarmak için çareler ararken, beklenmedik ziyaretçinin devreye girmesi olayları seyrini değiştirecek ve belki de bu Kılıç Timi’nin beklediği fırsat olacaktır. Fakat Kılıç Timi için zaman tükenmiştir...

Silahları terör örgütü üyelerine teslim etmemek için canlarını ortaya koyan Yüzbaşı Kağan ve askerleri çatışma esnasında büyük mücadele verecek. Zorlu süreçte şehit askerin olup olmayacağı ise dizinin gelecek bölümünde ortaya çıkacak.

SAVAŞÇI’NIN HATIRLATTIĞI REŞAT ÇİĞİLTEPE KİMDİR?

Büyük Taarruz sırasında Çiğiltepe'yi söz verdiği saatte alamaması üzerine intihar etmiş ünlü komutandır. Reşat Paşa, I. Dünya Savaşı'nda üstün kahramanlıkları ile dikkat çekti. Türk Kurtuluş Savaşı sırasında yarbay rütbesi ile I. ve II. İnönü ve Sakarya muharebelerine katıldı.

 

Son olarak 57. Tümen Komutanlığı görevine atandı. Büyük Taarruz'un ikinci gününde Çiğiltepe'yi geri alma emrini Başkomutan Mareşal Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya söz verdiği sürede gerçekleştiremeyince intihar etti. Ölümünden sonra Kırmızı Şeritli İstiklâl Madalyası ile onurlandırıldı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından ailesine "Çiğiltepe" soyadı verildi.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS