Snapchat Lens Explorer nedir, nasıl kullanılır? (Snapchat lensleri)

Snapchat Lens Explorer nedir, nasıl kullanılır? (Snapchat lensleri)

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında bulunan Snapchat yeni özelliğini kullanıcılarının beğenisine sundu. Lens Explorer özelliği ile birçok filtreyi vitrin içerisinde deneme fırsatı bulacak olan kullanıcılar eğlenceli içerikler üretebilecek. Peki, Snapchat Lens Explorer nedir ve nasıl kullanılır?

Snapchat Lens Explorer ile 100 binden fazla lens kullanılarak oluşturulmuş hikayeler aynı vitrin içerisinden görülebilecek. Kullanıcı beğendiği bir lensi yukarı kaydırarak paylaşabileceği gibi aynı ekranda göreceği filtreler üzerinden daha kolay tercih yapabilecek. Farklı bir lens oluşturmak isteyen kullanıcılar ise Lens Studio uygulamasını indirerek diledikleri filtreleri geliştirebilecek.

İOS için erişime açılan yeni özelliğin Android platformu ne zaman geleceği hakkında bir açıklama yapılmadı. Kendi Lens’lerini yapmalarına imkan veren Snapchat, uygulama içerisinde tüm bu lenslere göz atabilmeyi kolaylaştıracak bu özellik ile vitrin işlevi gören Lens Explorer, kendinize göre bir tanesini seçip kullanmanıza fırsat verecek. 

Snapchat nedir?

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf ve video çekebildikleri, oluşturulan içeriklere not ekleme fırsatı sunan ve tüm bunları belli bir süreliğine paylaşan (1-10 sn.) sosyal mesajlaşma platformudur.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS