Survivor 2019 şampiyonu Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Survivor 2019 şampiyonu Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Yusuf Karakaya Survivor Türkiye Yunanistan yarışmasında Türk takımı içerisinde finale adını yazdıran yarışmacılardan oldu. Seda Ocak ile finalde karşı karşıya gelen Yusuf şampiyonluğu elde eden isim oldu. Peki, Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Yusuf Karakaya, Survivor 2019 yarışma programında performansı ile dikkat çeken isimlerden oldu. Programda elde ettiği mücadele sonrasında ipi göğüsleyen isim olan Karakaya, yarışmada büyük başarı elde etti. İşte Yusuf Karakaya’nın kariyeri ve programdan önce yaşadıkları…


SURVİVOR YUSUF KİMDİR?


Survivor 2019’a binlerce kişi arasından seçilen Yusuf Karakaya, 2 Ekim 1994 tarihinde Elazığ’da dünyaya geldi. 14 yaşına kadar Elazığ’da yaşayan ve okul hayatından sonra ailesine yardım etmeye başlayan Yusuf Karakaya, bir arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Spor kariyerine ailesinin çok sıcak bakmadığını dile getiren genç yarışmacı, hayatında ilk defa hayalleri için ailesinden habersiz Antalya’ya gitti. Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı. 18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti.


Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Hiç İngilizce bilmemesine rağmen Tayland’a gitti ve orada 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu. 1.5 yıl Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Nieky Holzken ile dövüşmek için çıktığı maçta ise bir talihsizlik yaşadı ve burnu kırıldı. 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 2018'in sonuna doğru yeniden dövüşe başladı.


Antrenmanlarına aktif olarak devam eden Yusuf Karakaya, Survivor’a katılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ben bir çok yerde ülkemi temsil ettim. Rekabeti çok seviyorum. Şu an içinde bulunabileceğim en büyük rekabet yeri Survivor diye düşünüyorum. Bu sene Yunanistan- Türkiye olması benim için ayrı bir motivasyon. Yaptığım en iyi işi yapmaya, savaşmaya gidiyorum.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS