Survivor Nisa kimdir? Nisa Bölükbaşı nereli, kaç yaşında?

Survivor Nisa kimdir? Nisa Bölükbaşı nereli, kaç yaşında?

Survivor 2020 yarışmacısı Nisa Bölükbaşı geçtiğimiz haftalarda voleybol oyununda oynamak istemediğini ifade ederek dikkatleri üzerine çekmişti. Bunun üzerine Acun Ilıcalı Nisa ile konuşma yaparak önemli açıklamalarda bulunmuştu. Peki, Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Nisa Bölükbaşı Surivor 2020 gönüllüler takımı içerisinde Cemal Can’la olan yakın dostluğuyla biliniyor. Voleybol geçmişi olmasına rağmen geçtiğimiz haftalarda voleybol maçında takımında yer almak istemeyen Nisa, Acun Ilıcalı’nın kendisiyle yaptığı konuşmanın ardından yeniden oyunlara dönmüştü.

Acun Medya ve Survivor yarışmacılarının yaptığı ikinci voleybol oyununda ise bu kez görev alan Nisa oldukça başarılı sonuçlar sergiledi. Öte yandan iletişim ödülü oyununda Mert’e bağırarak Çekçe bir şeyler söyleyen Nisa daha sonra küfür etmediğini “kapa çeneni” dediğini belirtmişti. Bu konuşma için de Mert’ten özür dileyen Nisa son voleybol performansı ile de göz doldurmuştu. Peki, Survivor Nisa kimdir?

SURVİVOR NİSA NERELİ?

2 Temmuz 1998 tarihinde Çekya, Prag'da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı.

6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018'de Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

2018'de mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS