TBMM personel alımı başvuruları bugün sona eriyor

TBMM personel alımı başvuruları bugün sona eriyor

TBMM personel alımı için 16 Ekim'de başlayan başvuru işlemleri bugün sona erecek. Bu nedenle başvuru yapacakların elini çabuk tutması ve işlemlerini bugün tamamlamaları gerekiyor. Toplamda 192 kişinin istihdam edileceği TBMM personel alımına başvuracaklarda KPSS'den en az 70 almış olma şartı aranıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı personel alımı ilanını 16 Ekim tarihli T.C. Resmi Gazete'de yayımladı. Yayımlanan ilana göre TBMM personel alımı ile 192 kişi istihdam edileceği duyuruldu. Başvuruların ardından uygun adayların sözlü sınava çağırılacağı alımlarda en fazla alım memur ve bilgisayar teknikeri ünvanlarına yapılacak.


Başvuru işlemleri 16 Ekim 2017 tarihinde başlayacak ve 30 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek. Adaylar işlemlerini "https://turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi" internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek.


Alımların yazılı aşaması için KPSS'den en yüksek puan alan adaylardan başlanacak ve kadroların üç katı aday sözlü sınava çağırılacak.


Başvuru şartları


Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları, sınav açılan kadrolar için aranan özel şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.


Başvuruya dair detaylar 16 Ekim 2017 Tarihli ve 30212 Sayılı Resmi Gazete'de, "İlanlar" başlığı altındaki "Çeşitli İlanlar" kısmında bulabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS