AK Parti Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva oldu! Yerel seçimleri 2019

AK Parti Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva oldu! Yerel seçimleri 2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında AK Parti Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva ismini açıkladı. Yerel seçimleri üzerinden çalışmalara başlayan AK Parti, Van ilinde Necdet Takva ismi ile yola devam edecek.

AK Parti Van Başkan Adayı Necdet Takva, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Bir önceki hafta 60 ilin belediye başkan adayları Erdoğan tarafından açıklandı. Adaylar vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Necdet Takva kimdir?

Necdet Takva, 1969 yılında Van'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Van’ da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yönetim Bilimleri Dalında Yüksek Lisans derecesi aldı.

Necdet Takva iş hayatı

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genel Sekreterlik yapan TAKVA, Van Kent Konseyi başta olmak üzere birçok STK’da yer aldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulunda, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı’na seçildi. TAKVA ayrıca TOBB Fuarlar Komitesi Üyeliği, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevlerini de icra etmiştir. Necdet TAKVA, evli ve dört çocuk babasıdır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS