SON DAKİKA CANLI YAYIN

yaşam haberleri

Adalet Bakanlığı sınavları ne zaman, geç başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM açıkladı!

17.11.2021 - 17:01 | Son Güncelleme:

Adalet Bakanlığı sınavları geç başvuru günü ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde ilan edilmişti. Normal süre içerisinde başvurularını yetiştiremeyen adaylar geç başvuru gününde sınav başvurularını yapabilecekler. Peki, ÖSYM Adalet Bakanlığı sınavları geç başvuru ücreti ne kadar?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Adalet Bakanlığı sınavlarına katılmak isteyen adaylar AİS üzerinden geçtiğimiz günlerde başvurularını gerçekleştirmişti. Normal başvuru süresi içerisinde başvurularının tamamlayamayan adaylar için son şans geç başvuru günü olacak. İşte detaylar…


ADALET BAKANLIĞI SINAVLARI GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN?


ÖSYM tarafından paylaşılan bilgilere göre geç başvurular 18 Kasım 2021 Perşembe günü olacak. Geç başvuru işlemi saat 10:00’da başlayacak ve 23:59’da sona erecek.


Adaylar başvurularını ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden yapabilecekler.


ÖSYM ADALET BAKANLIĞI SINAVI GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?


Geç başvurularda adaylardan 375, 562.50 ve 750 TL’lik ücretler talep edilecek. Ödemeler kurumun kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapılabilecek.


ödeme için tıklayınız...ADALET BAKANLIĞI SINAVLARI NE ZAMAN?


Sınavlar ise 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak. Adaylar başvuruda bulundukları sınavın oturumlarına katılabilecekler.

öne çıkan haberler

İlgili Haberler

Alanyaspor Fenerbahçe hazırlık maçı hangi kanalda, ne zaman, saat kaçta?

ALES/3 sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES sonuçları sorgulama ÖSYM.gov.tr!

Trabzonspor Crystal Palace hazırlık maçı hangi kanalda, ne zaman, saat kaçta?