AÖF kayıt yenileme işlemleri: Anadolu Üniversitesi duyuru yaptı

AÖF kayıt yenileme işlemleri: Anadolu Üniversitesi duyuru yaptı

Anadolu Üniversitesi, AÖF kayıt 2017-2018 yenileme tarihlerinin ne zaman başlayacağı sorusuna cevap verdi. Kayıt yenileme işlemlerinin öncesinde, öğrenci katkı payını ödeme zorunluluğu bulunmakta. Katlı payını ödemeyen öğrenci sisteme giriş yapamayacak. İşlemlerde dikkat edilmesi gereken kuralları açıklayan üniversite, sisteme dair birçok konuya açıklık getirdi.

AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlıyor? Anadolu Üniversitesi, 2017 güz dönemi final sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra kayıt yenileme işlemlerinin başlayacağını duyurdu. Duyuru sayfasında, öğrencilerin yapması ve yapmaması gereken işlemler konusunda açıklık getirdi. İşte Anadolu Üniversitesi’nin kayıtlara dair duyurusu…


AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI


KATKI PAYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? ÖDEME YAPILMADIĞI ZAMAN NE OLUYOR?


Anadolu Üniversitesi, katkı payı ödemelerinin 23 Ocak 2018 tarihinde başladığını duyurdu. Her bölümün katkı payları ayrıdır. Öğrenci ne kadar ödeyeceğini ANASİS sayfasında öğrenirken, ücreti Ziraat Bankası’na yatıracaktır. Ücreti ödemeyen öğrenci ‘kayıt yenileme’ yapamayacaktır.


KATKI PAYI NE KADAR? ANASİS SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRENCİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKTİĞİ DÖRT HUSUS NEDİR?


Öğrenci kayıt yenilerken dört konuda dikkat etmesi gerekiyor. Bu hususlar, Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlandı. Buna göre;


• “Öğrenci İşlemleri” menüsünden “Kayıt İşlemleri” seçilerek periyot seçim ekranından “Periyot”, eğer birden fazla birime kayıtlı ise “Birim” seçim panelinden birim seçilmesi gerekmektedir.


• “Açılan Dersler”, “Seçilen Dersler”, “Başarısız Dersler” ve “Ders Programı” butonlarıyla listelenecek 4 sayfa vardır.


• “Açılan Dersler” yarıyıl bazında gösterilmektedir.


• “Birim Değiştir” satırında, satır üzerinde herhangi bir yere tıklanarak diğer birimler listelenecek ve seçilen birimin derslerine de bu şekilde ulaşılabilecektir.


AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?


AÖF kayıt 2017-2018 yenileme tarihleri; 29 Ocak 2018 tarihinde başlıyor, 2 Şubat 2018 tarihinde, Cuma günü, sona eriyor. Başvurular ANASİS sayfasında yapılacaktır. Öğrenci ‘kayıt onayı ver’ butonunu bir kez görecektir. İşlemler başladıktan sonra buton aktif olmayacaktır. Öğrenci başarısız olduğu dersleri alma zorunluluğu vardır. Fakülte tarafından o dersler işlemleri açılmadıysa, öğrenci ‘Öğrenci İşleri Birimi’ne giderek o dersleri alması konusunda yükümlü olarak gözükür.


İşlemler bittikten sonra, ‘Derslerimi Seçmeyi Tamamladım’ butonuna basılır ve öğrenci akademik danışmanıyla iletişime geçerek derslere dair kaydın onaylanmasını isteyecektir. Akademik danışman onayladıktan sonra işlemler bitecektir.


Üniversite uyarıyor: Kayıt yenileme tarihlerinde eksiksiz tüm öğrenciler ders işlemlerini yaptırması zorunludur.


AÖF DERS EKLE VE SİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?


AÖF 2017-2018 ders ekle ve silme işlemleri 5 Şubat 2018 tarihinde başlıyor, 9 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor. Tüm işlemler akademik danışman üzerinden gerçekleştirilecektir. Üniversite bu konuda öğrencileri 3 maddede açıklama yaptı. İşte o maddeler:


1)       “Ekle/Sil Haftası” içinde; öğrenci seçmiş olduğu derslerde değişiklik yapmak isterse, akademik danışmanına bildirecektir. Akademik danışmanı gerekli görürse akademik danışman ve öğrenci onaylarını kaldırarak, öğrenciyi 2. maddeye yönlendirecektir.


2)      “Ekle/Sil Haftası” sonuna kadar tüm öğrenciler, ders seçim işlemini tamamlamak ve kayıtlarını akademik danışmanlarına onaylatmak zorundadır.


3)      “Ekle/Sil Haftası” sonunda akademik danışman onayı olmayan öğrencinin seçtiği dersler üzerinden silinecektir.


AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS