AÖF öğrenci giriş: AÖF sınav giriş belgesi açıklandı

AÖF öğrenci giriş: AÖF sınav giriş belgesi açıklandı

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) öğrenci giriş sisteminin içerisinde AÖF sınav giriş belgesi fakülte tarafından açıklandı. AÖF sınavları saat kaçta başlıyor? Sınava girecek olanlar için üniversitenin hassas olduğu iki konu yayınlandı: Sınavda öğrencinin yanından hangi belgeler olması gerekiyor, kitapçık türleri kodlama durumu.

13-14 Ocak 2018 tarihlerinde yapılan sınav için beklenen açıklama geldi, AÖF sınav yerleri, Anadolu Üniversitesi’nin resmi sayfasında yayınlandı. İki gün boyunca sınava girecek olan öğrenciler için üniversiteden önemli açıklamalar geldi. Üniversite sınava girecek olan öğrencilerin muhakkak sınav giriş belgesinin getirilmesi uyarısında bulundu. Öğrenciler nüfus cüzdanını getirme zorunluluğu var.


İkinci uyarı ise sınavda birçok öğrencinin hata olarak yaptığı kitapçık türlerinin kodlaması. Fakülte, birden fazla kitapçık türü kodlanması durumunda veya da kitapçık türünün kodlanmaması durumunda sınavın geçersiz olacağını açıkladı.


AÖF ÖĞRENCİ GİRİŞ SAYFASI (SINAV GİRİŞ BELGESİ)


AÖF ÇIKMIŞ SORULAR


AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) çıkmış sorular birçok internet sitesinde bulunmaktadır. Resmi olarak sınav sorularının yayımladığı site Anadolu Üniversitesi’nin resmi sayfası olan e-Kampüs sayfasıdır. e-Kampüs sayfasında çıkmış soruları görmek için TIKLAYINIZ


AÖF SINAVLARI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?


Sınavlar hafta sonu yapılmakta olup toplam oturum sayısı 4 olarak fakülte tarafından açıklandı. Türkiye’de sınava girecek olan öğrenciler için sabah sınavları saat 09:30’ta başlıyor. Öğleden sonra sınav oturumları ise saat 14:00’te başlıyor.


Tüm dersler için toplam 20 soru sorulmaktadır. Her sınav 30 dakika sürmektedir.


ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 1: 15 DAKİKA KURALI


Sabahleyin sınavlar saat 09:30’ta başlıyor. Saat 09:45’ten sonra öğrencinin sınav salonuna girmesi yasaktır. Öğrencinin göstereceği hiçbir sebep dikkate alınmayacaktır (Fakülte tarafından yapılan resmi açıklama)


ÖNEMİ HATIRLATMALAR 2: KİTAPÇIK TÜRLERİ KODLAMA


Sınav başlamadan önce öğrencilere dağıtılan kitaplar üzerinden yazan kitapçık türleri muhakkak kodlanması gerekiyor. Kodlamaya yapmayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.


ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 3: CEP TELEFONU, DERST NOTLARI


Sınav binasına kesinlikle cep telefonu girilmesi yasaktır. Ders notları veya kitaplarla öğrencinin sınava girmesi de yasaktır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS