AÖF sınav yerleri açıklandı mı? 2018 Açık Öğretim Fakültesi sorgu sayfası

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? 2018 Açık Öğretim Fakültesi sorgu sayfası

Açık Öğretim Fakültesi'nin yapacağı sınava dair merak edilen soru, AÖF sınav yerleri açıklandı mı? 2018 AÖF final sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? Fakülteden resmi açıklama geldi. 13 Ocak - 14 Ocak 2018 tarihlerinde yapılacak sınav için Anadolu Üniversitesi 2 uyarıda bulundu: Belge ve sınavda yapılmaması gerekenler... Öte yandan sorular ne zaman yayınlanacak, sonuçlar ne zaman açıklanacak, dört yanlış bir doğruyu götürecek mi ve 15 dakika kuralı... İşte fakülte tarafından yapılan o açıklama...

AÖF sınav giriş belgesi, Açık Öğretim Fakültesi'nin "öğrenci giriş" bölümünde açıklandı Sınava girecek olanlar için haber içeriğimizde:  Sınava girmek için gerekli belgeler, sınavda uyulması gereken kurallar, soruların ve sonuçların yayınlanacağına dair tarih bilgileri…


AÖF SINAV YERLERİ GİRİŞ BELGESİ


Kurumun resmi web sayfasında “öğrenci giriş” sayfasına girerek, sınav yerleri görülmektedir. Sınava girecek olan öğrenciler o belgenin çıktısını alarak sınava girebilirler. Peki başka hangi belgeler ile sınava girilebilir, hangi belgeler geçersizdir?


ÖĞRENCİ GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ


SINAV İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?


Sınava girecek olan öğrenciler, muhakkak “Fotoğraflı Sınav giriş Belgesi”ni yanında getirmeleri gerekiyor. Giriş belgesinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarasını barındıran ve onaylanan kimlik ile sınava girilebiliyor.


Şayet bu iki belgeden biri eksik olduğunda sınav görevlileri tarafından öğrenci sınava alınmayacaktır.,


AÖF SINAV TARİHLERİ 2018


SINAV İÇİN GEÇERSİZ BELGELER HANGİLERİ?


Sınav görevlileri öğrencilerinin yanında olan, “Öğrenci kimlik kartını, sürücü belgesini, mesleki kimlik kartını, askeri kimlik belgesini ve baro kartını” kabul etmeyecektir.


15 DAKİKA KURALI VAR MI?


Fakülteden 15 dakika kuralına dair resmi web sayfasında şu açıklama geldi: Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.


SINAVI GEÇERSİZ YAPAN BİRDEN FAZLA KODLAMA DURUMU NEDİR?


Öğrencinin önüne kitapçık türü geldiğinde, kitapçık türleri A, B, C, D olarak kendi kitapçık türünü kodlaması gerekiyor. Şayet birden fazla kodlama yapıldığında öğrencinin sınavı geçersiz sayılıyor.


DÖRT YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?


ÖSYM’nin sistemini Anadolu Üniversitesi de uyguluyor. Net üzerinden yapılan işlem doğrultusunda, dört yanlış bir doğruyu götürüyor.


SINAV SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Sınavlar 13 Ocak ve 14 Ocak tarihlerinde yapılacaktır. Sorular ise 15 Ocak 2018 Pazartesi günü Anadolu Üniversitesi e-Kampüs sayfasında yayınlanacaktır. Soruların hepsi yayınlanıp cevaplar resmi olarak sistemde gözükecektir.


SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Sonuçlar artık 10 gün içerisinde açıklanmaktadır. Sınav 14 Ocak 2018 tarihinde bitiyor. Sonuçlar en geç 24 Ocak 2018’e kadar açıklanacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS