AÖL kayıt yenileme işlemleri son gün ne zaman? | Açık Öğretim Lise kılavuzu

AÖL kayıt yenileme işlemleri son gün ne zaman? | Açık Öğretim Lise kılavuzu

AÖL kayıt yenileme işlemleri son gün ne zaman sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı cevap verdi: 8 Şubat 2017. Mesai saatinin bitişiyle sona erecek olan kayıt işlemlerinde yapılacak olanlar nelerdir? İlk Sınav Bedeli ücreti ne kadar ve hangi bankalara para yatırılmaktadır? İlk Sınav Bedeli ücreti ödenmediği takdirde kayıt işlemleri aktif olmayacak. MEB yayınladığı kılavuzda adreslerini değiştiren öğrencilere önemli bir uyarıda bulundu. Kayıt işlemleri ve sınav tarihleri haber içeriğimizde...

AÖL kayıt yenileme son tarihi 8 Şubat 2017 Çarşamba günü 17:00. Mesai saatinden sonra işlemler durdurulurken, Açık Öğretim Lisesi'ne kayıtlı olan öğrencinin kayıt yenileme sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir? İlk Sınav Bedeli Ücreti ve Sınav Merkezi konularında yapılacak işlemler Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı kılavuzda belirtilmiştir.

 İlk kayıt yaptırmak isteyenler, “İlk Sınav Bedeli”ni ödemesi gerekmektedir. Bu sene, 2017 yılında, ilk sınav bedeli fiyatı: 40 liradır. Bu ücret nereye ödenecek sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı şu şekilde cevap vermektedir: T.C. Kimlik Numarası beyan ederek, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankasında herhangi bir şubeye gitmesi ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına ödemesi. Buraya ödenecek ücret 30 liradır. 10 lirayı ise Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına ödenecektir. Ücret ATM’lerden de yatırılmaktadır. Kurumun anlaştığı bankaların ATM’lerine “İlk Sınav Bedeli”ni ödemesi gerekmektedir.

BAKANLIĞIN YAYINLADIĞI KILAVUZU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

GENEL MÜDÜRLÜK ONAYI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖSYM e-Sınav Merkezi ilk kez görüntülendi

Adres değiştirirken sınav merkez belirlemesi nasıl olmaktadır?


Öğrencilik durumu Aktif hale gelen öğrenciler (üçüncü dönem hariç) çalışma takviminde belirtilen süre içerisinde, öğrenci numarası ve şifresiyle sisteme girerek, isterlerse sınav giriş merkezini değiştirebilir (Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü öğrenciye tanınan sınav yeri değişikliği yapma süresini değiştirme hakkına sahiptir.) Açık Öğretim Lisesi ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü
tarafından gerekli görülmesi durumunda sınav merkezinde değişiklik yapabilir.

İkinci sınavlar ne zaman başlıyor?

 

Kurum 23 gün sonra sınav sonuçlarını açıkladı. Sınav sonuçlarını görmek için TIKLAYINIZ

Sonuçları cep telefonu üzerinden de öğrenebilirsiniz

Cep telefonu uygulamasında sonuçlar öğrenildiği gibi, takvim (dersler seçme ve sınavlar), kayıt ve yenileme yapılabilir ve sorgulanabilir.

ios için TIKLAYINIZ

android için TIKLAYINIZ

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS