ChiaDox ile hem toksinlerden arının hem kilo verin

A A

15.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Hem besliyor hem de kilo verme sürecine yardım ediyor. Bu formül, aç kalmadan zayıflamanızı hedefliyor. İçeriğinde sebze, meyve, kuruyemiş, arı ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerden oluşan 43 çeşit besin bulunan ChiaDox bir detoks formülü. Bileşiminde domates, ıspanak, dereotu, lahana, karabuğday, kenevir tohumu, goji berry, ananas, kakao çekirdeği, spirulina, ganoderma mantarı, yeşil çay, toz arısütü, polen gibi yüzde 100 doğal besinler bulunuyor. ChiaDox bir yandan toksinlerden arındırırken bir yandan da kilo verme sürecini hızlandırıyor. Ancak sağlıklı kilo verebilmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Bu bağlamda ChiaDox hakkında merak edilenleri uzmanına sorduk.

ChiaDox ile hem toksinlerden arının hem kilo verin

ChiaDox  nasıl kilo verdiriyor?
Bir detoks formülü olan ChiaDox’u tüketirken az kalori almak, bol su içmek ve glütensiz beslenmek gerekiyor.  Yetişkin bir kişi 3 öğünde ortalama 2000 kalori alıyorken ChiaDox smoothie ile 3 öğünde sadece 400 kalori alır. Bu da kilo verme sürecini hızlandırır. ChiaDox ile detoks 5 günden fazla yapılmamalı. Beşinci günden sonra ise günde sadece 1 öğün yapılmalı. Basit bir hesapla 1 öğün ChiaDox ile 1 ayda 15.000 kalori az alınır. 

ChiaDox smoothie içeceği nasıl hazırlanır? 
1 Bardak şeker ilavesiz (portakal suyu hariç) herhangi bir meyve suyu tercihen elma suyuna 2 ölçek ChiaDox smoothie karışımı ilave edilir ve iyice karıştırılır. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra içime hazırdır.

ChiaDox  smoothie içeceği günde kaç kez tüketilmeli?
Gün içerisinde bu içecekten 3 kez tüketilir. Smoothie içeceği 3 öğünlük hazırlanabilir. Serin ortamda tazeliğini 5 gün boyunca muhafaza eder. 

ChiaDox smoothie içeceği ile neler tüketmeli?
Günde 3 öğün tüketilecek smoothie içeceği gün boyu tok tutacağı gibi enerjik kılar. 5 günlük detoks sırasında asla katı gıda tüketilmemeli. Şekersiz olmak kaydıyla maden suyu, çay, kahve ve bitki çayları tüketilebilir. Detoks yaparken mutlaka 2 litre su içilmeli.

Beş günlük detoks sona erdiğinde nelere dikkat etmeli?
Beş günlük detoks sona erdiğinde isteğe bağlı olarak günde 1 ya da 2 kez katı yiyecekli öğün yerine smoothie içeceği kullanılabilir. Smoothie hazırlarken ayran, süt, maden suyu gibi alternatif içecekler de kullanılabilir. 

ChiaDox  smoothie içecekli detoks kaç gün sürmeli, kaç kez tekrarlanmalı?
Detoks 5 günü aşmayacak şekilde yapılmalı. Sadece sıvı gıda (smoothie) ile uygulanan 5 günlük detoks kişiye bağlı olarak en fazla senede 4 kez uygulanabilir.

ChiaDox ithal bir ürün müdür?
ChiaDox, lisansı Süper Gıda’ya ait bir detoks ürünüdür. Süper Gıda, Ayhan Ercan’a ait bir markadır ve ürünleri tüm doğallıklarıyla ana vatanlarından getirerek sunmuştur. Aile mesleği olan aktarlığı benimseyerek tüm hayatı boyunca bitkiler ile iç içe olan Ayhan Ercan, TABDER'in (Tüm Aktar Baharatçı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Derneği ) fikir babası ve seçilmiş başkanıdır. Aktar ve baharatçıların günümüz şartlarına ayak uydurmasını destekleyip meslekte kalite çıtasını yükseltmek adına birçok çalışmaya imza atmış; ülkemizde ilk kez aktar ve baharatçıların devlet tarafından tanınmasını ve derneğin temsil hakkına sahip olmasını sağlamıştır. TABDER Başkanı olarak mesleki konularda çıkarılan kanun çalışmalarının yürütüldüğü komisyonlarda görev almaktadır.Yanlış bilinenleri düzeltmek ve halkımızı aydınlatmak adına birçok TV programına katılan Ayhan Ercan, Yaban Mersini diye satılan yapay şekerli ürünleri deşifre etmiş. Altın çilek meyvesini Türkiye pazarına ilk kez sunmuş ve faydalarını anlatmıştır. Himalaya tuzunu ilk kez anlattığı gibi sahte tuzlar konusunda halkı bilinçlendirmiş ve tansiyon hastalarını zeytin, turşu, balık gibi tuzlu ve salamuralı ürünlerle barışması yönünde aydınlatmıştır.

ChiaDox’u herkes kullanabilir mi?
Tarım Bakanlığı’ndan onay almış bir gıda takviyesi. Yine de başta hamile ve emziren anneler olmak üzere ChiaDox diyetine başlamak isteyenlerin önce mutlaka doktora danışması tavsiye ediliyor.