Koç Burcu Hangi Ay? Koç Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Koç Burcu Hangi Ay? Koç Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Koç Burcu Hangi Ay? Koç Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Koç burcuna sahip olan kişiler ülkemizde genel olarak hakimiyet kurma isteği ile bilinmekte olan bir burç olarak yer almaktadır. Bu kişiler ben egosuna ve de karakterine sahip olan kişilerdir.

Koç Burcu Hangi Ay?

Koç burcuna sahip olan kişiler 21 Mart ile 20 Nisan tarihlerinin arasında doğmuş olan kişilerdir. Bu koç burcunun Zodyak elementi ateş grubu olmaktadır. Etkili gezegeni ise mars olmaktadır. Zodyak dörtlüsü ise öncülüktür.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu genel olarak burçlar kuşağının ilk burcu olmaktadır. Hareketli ve de enerjik oluşları ile de tanınırlar. Bu kişilerin ben tarzında egoları çok gelişmiştir. Bu koç burcunda doğmuş olan kişiler çok pratiktirler ve olaylar karşısında da coşkularını gizleyemezler. Hayat yolunda canlılıklarını ve de atılganlıklarını hiç yitirmeden heyecan ile ilerlerler.

Genel olarak merak ettikleri her konuda olabildiğince yaratıcılardır. Bu kişilerin fiziksel yapılarına bakılır ise uzun yüzlü ve de uzun boyludurlar. Genelde kolları ve de bacakları güçlüdür. Bakışları oldukça delici ve de keskindir. Oldukça sağlıklı bir ciltleri bulunmaktadır. Buna ek olarak güzel diş yapıları olan koç burçlarının gözlerini dikerek gülümsemesi de her zaman çevrelerini etkisinin altına alır.

Koç Burcu Yükseleni Nedir?

Yükselen burç olarak Koç burcuna sahip olan kişilerin her daim yöneticilik özellikleri gelişmiştir. Bu kişiler tam anlamı ile bir öncü kişilerdir. Her zaman neyi istediklerini neyi istemediklerini bilirler ve de ona göre davranırlar. Macerayı çok seven oldukça cesur kişilerdir. Bu kişiler birden sinirlenebilir fakat uzun süreler kin tutmazlar.

Düşüncelerini zorla dahi olsa her zaman başkalarına kabul ettirirler. İnandığı konuların gerçekliğinden emindirler başka gerçeklerin bulunduğunu da pek düşünmek istemezler. Gezmeyi çok seven kişilerdir. Genel olarak iş, seyahat ya da ziyaret fark etmeksizin gezmeyi severler. Sürekli olarak ev, şehir ve ya ülke değiştirmek isterler.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burç astrolojide gökyüzünde görünen 12 tane yıldız bloğunu simgelemek anlamına gelmektedir. Kişinin doğduğu tarih, doğduğu yer, Doğum saati yazılarak bulunan yükselen burç kişilerin aslında olağan burçlarından kişinin üzerinde daha da etkili olmaktadır.