magazin haberleri

Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu

Dostlar Mahallesi oyuncuları ve konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken Alişan ve Çağla Şıkel bir kez daha aynı projede buluşuyor. Kanal D ekranlarının merakla beklenen dizisi 16 Aralık'taki ilk bölümü ile takipçilerini ekrana kilitleyecek. Peki, Dostlar Mahallesi'nin oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor ve dizinin ana konusu ne?Dostlar Mahallesi dizi oyuncuları ve konusu ile 16 Aralık Cumartesi günü ilk sınavını veriyor.
Dizinin genel hikayesi
Sımsıcak, birbirine bağlı, sevgi dolu insanlardan oluşan bir mahalle... Dedikoducu kuaförü, öfkeli kasabı, delikanlı taksicileri, afacan çocukları, ne ararsan var. Birbirine siyah ile beyaz kadar zıt karakterde iki kardeş olan Taksi şoförlüğü yapan Metin’le Çetin’in hem sevgi hem de çatışma dolu hikayesi.
Taksi durağının sahibi ve tüm mahallenin ablası Neriman Annenin zorluklar karşısındaki dimdik duruşunun, yetenekli oğlu Çağatay’ın oyunculuk hayalleriyle çelişen gelecek beklentilerinin, Birbirlerine tutunarak ayakta kalan baba kız Hasan ve Bahar’ın, Metin’in liseli kızı Bilge’nin hayatı öğrenmeye başlayışının, Rus aşkını çok sevdiği annesine kabullendirmeye çalışan Selim’in, çapkın, işe yaramaz kocasını hem seven hem terlikle döven Seher’in, bir yandan eltisiyle bir yandan kızının ergenlik bunalımlarıyla uğraşan Füsun’un, başlarına ne dert açarlarsa açsınlar tatlı yaramazlıklar yapmaktan vazgeçmeyen Yamaç’la Serkan’ın hikayesi.
Dizinin künyesi
Yapım: Erler Film
Yapımcı: Türker İnanoğlu
Genel Koordinatör: Yılmaz Ekmekçi
Yönetmen: Ayhan Özen
Senaryo: Resul Ertaş
Uygulayıcı Yapımcı: Mustafa Demirhan
Görüntü Yönetmeni: Metin Erdoğdu ve Vedat Dikmetaş
Sanat Yönetmeni: Aylin Aday
Müzik: Özgür Özaslan ve Murat Cem Orhan
İlk bölüm cumartesi günü
Metin'in taksisi gece birisi tarafında yakılmıştır! Metin, anlaşamadığı kardeşi Çetin'den şüphelenir; çünkü, eli yanık bir şekilde durağa gelmiştir. İki kardeş karakolluk olur. Olay sonra ortaya çıkar! Ortaya çıkar çıkmasına da, o esnada Çetin'in karısı Seher her şeyi duyar!
Selim, uzun zaman sonra İstanbul'a gelmiştir. Yanında çok güzel bir kadınla. Duraktakiler Olga'yı, Selim'in yanında görünce çok şaşırırlar. Selim'in tek derdi ise, Olga'yı annesine nasıl anlatacağıdır!
Fragman
6 / 18
Dizide kimler oynuyor?
Çağla Şıkel (Seher), Alişan (Metin), Hande Katipoğlu (Füsun), İnan Ulaş Torun (Çetin), Zeynep Eronat (Neriman Anne), Ersin Korkut (Selim), Buse Varol (Bahar), Ceyhun Fersoy (Çağatay), Hakan Bulut (Çaycı Vakur), Tolga Coşkun (Nöbetçi Şoför), İrina İvkina (Olga), Bedia Ener (Behiye), Sinem Ergin (Kasap Zehra), Berrin Arısoy (Berrin), Metehan Sancaktar (Aykut), Turan Özdemir (Hasan), Tayfun Sav (Karakol Komiseri), Çağdaş Tekelioğlu (Görkem), Yunus Çakıroğlu (Karakol Polisi), Su Dura (Bilge), Brad Berke Bayrak (Yamaç), Engin Ege Çıray (Serkan)
Seher (Çağla Şıkel)
Çetin’in karısı Seher, çok sert bir kadındır. Mahallede herkesle kavga eder. Herkese laf etmesi ile meşhurdur. Biraz deli dolu bir kadındır. Kocası Çetin’i bile döver. Sabah akşam evde kavga gürültü eksik olmaz.
Metin (Alişan)
Metin, dürüst, sözünü sakınmayan, delikanlı bir taksi şoförüdür. Kimseden korkmaz ve asla yalan söylemez! Bu karakteriyle herkesin saygı ve sevgisini kazanmıştır. Gençliğinde boksörlük yapan ve ömrü kavgayla geçen Metin, evli ve çocuk sahibi olmasına rağmen eski adetlerinden kopamamakta, sinirlenince esip gürlemektedir.
Füsun (Hande Katipoğlu)
10 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Metin’in karısı Füsun, Seher’e göre daha aklı başında bir kadındır. Füsun, Metin’den çok çekinmektedir. Metin’in şeker hastası olması ve her şeye sinirlenmesi sebebi ile birçok şeyi ondan gizli halletmeye çalışır. Füsun, mahallenin pastanesini işletmektedir.
Çetin (İnan Ulaş Torun)
11 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Abisinin tam tersi diyebileceğimiz Çetin’in işi gücü yalan dolandır. Sürekli dalavere peşinde koşar, burnunu her işe sokar ve oynadığı oyunları da eline yüzüne bulaştırır. Fakat, bu kurnaz karakteri altında tertemiz bir kalp yatar. Ne kadar kavga da etseler abisini ve duraktakileri çok sever.
Neriman Anne (Zeynep Eronat)
12 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Dostlar Durağı’nın sahibi Neriman Anne; otoriter, öfkelenince gözü hiçbir şeyi görmeyen bir kadın. Fakat, bu sert duruşunun altında yumuşacık bir kalp ve sevecen bir ruh yatmaktadır. Duraktaki tüm şoförlerin annesi gibidir. Aynı zamanda Dostlar Mahallesi’nin de muhtarıdır ve tüm mahalle ona saygı duyar.
Selim (Ersin Korkut)
13 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Durağın şoförlerinden Selim, Diyarbakırlıdır ve annesi Behiye ile beraber yaşamaktadır. Neşeli, kendine güvenli Selim, iş için gittiği Rusya’da annesinden gizli evlenmiştir ve geleneklerine bağlı olan annesine bu evliliği nasıl kabul ettireceğini bilmemektedir.
Bahar (Buse Varol)
14 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Bahar, üniversitede hukuk okuyan güzel ve akıllı bir genç kızdır. Annesini kaybettiği için babası onun her şeyidir. Ona her konuda yardımcı olmaya çalışır, her şeyini onunla paylaşır.
Çağatay (Ceyhun Fersoy)
15 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Neriman Anne’nin oğlu Çağatay’ın en büyük amacı oyuncu olmaktadır. Çok iyi taklit yapar. Annesi oyunculuğun gelip geçici bir heves olduğunu düşünüp taksici olmasını istese bile o hayalinin peşinden koşmakta ısrarcıdır.
Olga (İrina İvkina)
16 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Selim’in güzeller güzeli Rus eşi Olga, Türk kültürüne adapte olmakta güçlük çekse de, Selim’i sevdiği için çok çaba göstermektedir. Sevimli hareketleri, dürüstlüğü ve aksanı ile kısa sürede mahalledeki herkese kendini sevdirir. Tabii, Selim’in geleneklerine bağlı olan annesi Behiye hariç…
Hasan (Turan Özdemir)
17 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Bahar’ın babası Hasan, Dostlar Durağı’nın da "Hasan Babası"dır. İyi kalpli, sakin ve sabırlı bir insandır ve kızı Bahar’ı dünyadaki her şeyden daha çok sever.
Bilge (Su Dura)
18 / 18
Başlıyor! İşte Dostlar Mahallesi oyuncu kadrosu ve konusu
Metin ve Füsun’un 16 yaşındaki kızları Bilge, lisede okumaktadır. Hiçbir şeyden çekinmeyen deli dolu bir kızdır. Her şeye gözü kapalı dalmakta, bu yüzden de başını sürekli belaya sokmaktadır. Füsun ve Metin kızlarını sürekli takip etmek zorunda kalırlar.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS