Apple haritalar çöktü, şikayet yağdı

Apple haritalar çöktü, şikayet yağdı

Apple tarafından sunulan harita uygulaması dünya genelinde çöktü, kullanıcılar Twitter ve Apple Destek hattına çok sayıda şikayet bıraktı.

iOS kullanıcılarının Google Haritalar kadar olmasa da, bir kısmının hergün kullandığı uygulama Apple Haritalar bu sefer kullanıcılarını yolda bıraktı. ShiftDelete'de yer alan habere göre, Apple‘ın bugün çöken uygulamasının kullanıcıları, Twitter ve Apple Destek üzerinden şikayetler yağdırdı.

Uygulamanın Apple Watch ile CarPlay üzerinde de çalışmadığını ve belirli yerlerin veya noktaların arama sonuçlarında, “Sonuç Bulunamadı” yanıtıyla karşılaştıklarını belirten kullanıcılar, belli bir yerden değil Dünya’nın dört bir yanından aynı şikayette bulundu. Apple, tüm kullanıcıların hem Haritalar hem de navigasyonla ilgili sorun yaşadığını belirterek araştırdıklarını söyledi. Şirketin Twitter hesabı da, sistemin güncelleneceğini duyurdu.

Sorun henüz çözülmemişken kullanıcıların bir kısmı Google ve Yandex Haritalar uygulamalarını kullanarak yollarına devam ettiklerini belirtirken bir kısmı ise Apple tarafına şikayet yağdırmaya devam ediyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS