Koca ineği gömüp sonra da poz verdi

  1. Bilim-Teknoloji
  2. Bilim
Koca ineği gömüp sonra da poz verdi
Koca ineği gömüp sonra da poz verdi

İlk kez bir Amerikan porsuğu ölü bir ineğin tamamını gömmeye çalıştı. Oldukça vakit alan bu eylem videoya yakalandı. Porsuk daha sonra arada sırada olay yerine uğrayarak koca ineğin tamamını yedi.

Doğaları gereği yiyeceklerini saklayıp gizlice tüketen porsukların koca bir ineği gömüp yemeye çalışması bilim insanlarını şaşırttı.

Olay Utah'taki Great Basin çölünde yapılan araştırmalar sırasında ortaya çıkarıldı.

Gözlenen porsuğun kendisinden katbekat büyük ineğin tamamını gömdüğü ve durumundan gayet memnun olduğu dikkat çekti.

Normalde yiyeceklerini diğer avcılardan gizleyen ya da depolayan porsukların bu derece büyük bir hayvanı gömüp yemeye çalıştığı daha önce görülmemişti.

Porsuklar morfolojik ve genetik açıdan buldukları boşlukları doldurmaya meyilli hayvanlar olarak biliniyor. Zamanının çoğunu yer altında geçiren bu hayvanlar çoğunlukla geceleri dışarıya çıkmayı tercih ediyor.

Porsuk ineği saklamak için büyük çaba gösterdi. Video görüntülerinde porsuğun sık sık gelip ineğin etrafına çukur açtığı izleniyor. İnek büyük olduğu için bu çok zaman aldı. 

Porsuğun ineği gömdüğü görüntüler YouTube'dan yayınlandı. Porsuğun ineği yediği görüntülerin bir kısmı ise video olarak değil fotoğraf şeklinde paylaşıldı.

Karnı acıkan martı bunu yaptı

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS