Dijital pazarlamanın yıldızları belli olacak

Dijital pazarlamanın yıldızları belli olacak

Dijital pazarlama iletişimi sektöründe “Mixx Awards Türkiye 2013” heyecanı yaşanıyor. IAB Türkiye tarafından düzenlenen ve dijital sektörün gelişimine katkıda bulunan yarışmada başvuru süreci başladı.

Yarışmanın sonucunda dijital pazarlamanın en iyileri belli olacak. Mixx Awards Türkiye’nin birincileri, Mixx Avrupa da katılabilecek.


Dijital sektör büyümesini sürdürürken, sektörün gelişimine ayna tutan Mixx Awards Türkiye yarışması için geri sayım başladı. Mixx Awards Türkiye 2013, dijital pazarlama iletişimi endüstrisinin en iyilerini belirlerken, sektöre ve hizmet ettikleri markalara kattıkları artı değeri de gözler önüne serecek. IAB Türkiye tarafından düzenlenen yarışmaya katılacak adaylar başvurularını, 10 Ocak 2014 tarihine kadar www.mixxawards-tr.org adresinden yapılabilecekler.


Dijital mecradaki reklam yatırımları her geçen gün daha da büyürken, Mixx Awards Türkiye’nin gelişimi de sektöre paralel olarak seyrediyor. Yarışmaya başvuru sayısı her yıl katlanarak artıyor. Mixx Awards Türkiye’de başarılı olan çalışmalar uluslararası ortamlara taşınıyor. Türkiye birincileri Mixx Europe’da ve Mixx’in merkezi ABD’de kendini gösteriyor, ödül alıyor.


Mixx Awards Türkiye’ye ajans ve reklamveren birlikte başvuruyor. Fikrin gelişimi ve uygulama sürecine iki ayrı ajans katkı sağlamışsa üçlü başvuru da yapılabiliyor. Tüm kategorilere birden fazla çalışma ile başvuruda bulunulabileceği gibi, aynı çalışmayla birden fazla kategoriye başvuru yapmak da mümkün.


“MIXX AWARDS TÜRKİYE 2O13” KATEGORİLERİ


Mixx Awards Türkiye 2013'deki toplam 27 kategori “Araç, Yöntem ve Teknolojiler” ile “Strateji ve Hedefler” olmak üzere iki ana bölüme ayrıldı. Her kategoride Altın, Gümüş ve Bronz Mixx ödülleri verilecek. Kategori birincileri arasında Yılın En İyisi seçilecek.


Araç, Yöntem ve Teknolojiler


“Araç, Yöntem ve Teknolojiler” kategorisi her türlü dijital reklamcılık çalışması ya da çalışmanın bir parçasını içerecek kapsamda düzenlendi. Çalışmalar bağımsız ya da daha kapsamlı bir kampanyanın bir parçası da olabilir. Tekil bir kampanyanın parçalarının uygun olan bütün kategorilere başvuru yapması mümkün.


Başvurular, şu kategori başlıkları altında yapılacak:
“Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler”, “Markalı İçerik”, “Markalı Mobil Aplikasyonlar”, “Rich Media Display Reklamları”, “Mobil Rich Media Display Reklamları”, “Ev-Dışı Dijital”, “Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar”, “Online Reklam Filmleri”, “İnteraktif Reklam Filmleri”, “Mekan-Temelli Reklam”, “Mobil Marka Destinasyon Siteleri ve Mobil Mikrositeler”, “Arama Motoru”, “Tablet Pazarlaması”, “Viral”, “Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)”.


Strateji ve Hedefler


Bu bölümde yer alan kategori başlıkları ise şöyle belirledi: “Marka Farkındalığı ve Konumlandırma”, "B2B", “Online-Offline Entegrasyonu”, “Dijital Mecra Entegrasyonu”, “Doğrudan Pazarlama (direct response ve lead generation)”, “Mobil Kampanyalar”, “Kar Amacı Gütmeyen/Kamu Hizmetleri”, “Lansman Çalışmaları”, "Sosyal Pazarlama, Viral, WOMM", “Deneysel ve Yenilikçi”, “Sosyal Medya Aplikasyonları”, “Dijitalden Mağazaya”.


Sektörün ilgisi her geçen yıl artıyor


Dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan Mixx Awards Türkiye yarışmasına sektörün ilgisi her geçen yıl artıyor. İnteraktif pazarlama reklamlarını, stratejiden yaratıcı çalışma ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm katmanlarıyla değerlendiren tek yarışma olan Mixx Awards Türkiye’ye geçtiğimiz yıl 70 ajanstan toplam 433 başvuru yapıldı. Yarışmaya bu yıl da ilginin yoğun olması bekleniyor.


Bu yol yarışmanın Lider Destekçileri Mynet ve Sahibinden.com, “Başarı Destekçileri” ise Medyanet ve Ülker oldu.


Sektör kuruluşları da her yıl olduğu gibi Mixx’e katkıda bulunuyor. “Sektörel Basın Destekçisi” olarak Campaign Türkiye’nin yer aldığı organizasyon, Digital Youth, Gramofon, İltek, Karbonat, Pozitif TV ve Project House’ın katkılarıyla gerçekleşecek.


Mixx Awards Türkiye’nin son başvuru tarihi 10 Ocak olarak belirlendi. Ön eleme süreci 15 - 26 Ocak tarihleri arasında yapılırken, ana değerlendirme süreci ise 31 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Ödül töreni ise 18 Şubat’ta Four Seasons Hotel’de gerçekleşecek.


Detaylı bilgi için: www.mixxawards-tr.org

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS