NetD Müzik, dünyanın en çok izlenen YouTube kanalı oldu

NetD Müzik, dünyanın en çok izlenen YouTube kanalı oldu

DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. bünyesinde bulunan NetD platformuna bağlı Netd Müzik oluşumunun YouTube kanalı netd müzik, veri analiz şirketi OpenSlate tarafından Eylül 10, 2015 – Eylül 16, 2015 arasında dünyanın en çok izlenilen YouTube kanalı olarak belirlendi.

Ocak, 2014’te kurulan netd müzik 51 yapım firmasına ait şarkıların dijital yayın haklarına sahip. Türkçe müziği ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olarak tüm dünyaya yaymayı ve dinletmeyi hedef edinen netd müzik, dünyanın lider YouTube kanalları arasında zirvede yer buldu.


Ünlü analiz şirketi comScore’a göre Temmuz, 2015’te 12 milyon tekil kişiye erişen netd müzik, Ağustos, 2015’ten itibaren videolarını tüm dünyaya izlenime açtı. 


Dünya devlerini geride bıraktı


Kurulduğu Ocak, 2014’ten bu yana 3,4 milyardan fazla kere müzik videosu izlenen netd müzik YouTube kanalı, dünyaca ünlü şarkıcılar Taylor Swift ve Justin Bieber, ünlü şovmen Jimmy Fellon ve YouTube rekortmeni PewDiePie gibi isimleri geride bıraktı.


Ayda 430 milyon kere dinleniyor


Dünyanın bütün ülkelerinden trafik alan netd müzik, Türkçe müzik için lokomotif görevi üstleniyor. Aynı zamanda sanatçıların dijital yayın haklarını da koruyan netd müzik, Ağustos, 2015’te 430 milyon kere resmi video dinletti.


Dünyanın en büyük kanalları arasında yer alan Türkçe müzik kanalı netd müzik’e www.youtube.com/netdmuzik üzerinden ulaşılabiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS