Son Dakika

Suriye Elektronik Ordusu Microsoft'u vurdu!

A A

12.01.2014 - 14:56 Son Güncelleme:

Suriye Elektronik Ordusu hackerleri, Microsoft şirketinin resmi hesaplarından birini kırdı. Saldırı dün meydana geldi. Hackerler, Microsoft posta hizmetlerinden vazgeçmeyi çağıran mesajı yayınladı.

Suriye Elektronik Ordusu Microsoft'u vurdu!

Mashable sitesinin verdiği habere göre Suriye Elektronik Ordusu dün ayrıca Microsoft tarafından geliştirilen oyun konsolu Xbox’un teknik destek hesabını da kırdı. Şirket, saldırı olduğunu doğruladı ve kullanıcı bilgilerinin güvende olduğunu açıkladı.

Microsoft’un hackerlerin hedefinde olması bir tesadüf değil. Şirket, Guardian gazetesinin eski CIA çalışanı Edward Snowden’in sızdırdığı belgelere dayanarak Microsoft’un ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’na (NSA) Outlook’taki mektup ve chat’lara erişim sağladığını ileri sürdükten sonra skandalın merkezinde yer almıştı. Şirket, NSA’ye servislere erişim sağladığı iddiaları reddetmişti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı destekleyen bilgisayar korsanları, Suriye’deki savaşı hükümetin bakış açısından aydınlatmak amacıyla, ünlü kişiler ve örgütlerin Twitter hesaplarına ve çeşitli medya organlarının sitelerine siber saldırılar düzenliyor.