Sohbet uygulaması Telegram'dan yenilikler

  1. Bilim-Teknoloji
Sohbet uygulaması Telegram'dan yenilikler
Sohbet uygulaması Telegram'dan yenilikler

Haberleşme programı Telegram Android ve iOS için yayınlanan son güncellemesi ile birkaç yeniliği birden kullanıcılara sunmaya başladı.

Telegram'ın blog sayfasına göre Live Location (Canlı Konum) işlevi, bulunduğunuz konumu gerçek zamanlı olarak paylaşmanıza olanak tanıyor. Firmaya göre bu işlev, büyük bir etkinlikte arkadaşlarınızla organize olmaya çalışırken işinize yarıyor. İşlevden faydalanmak için menüden "Location"a dokunmanız ve "Share My Location for..." üzerine dokunmanız gerekiyor. Konumunuzu ne kadar süreyle paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz.

Chip'de yer alan habere göre, Live Location işlevi elbette grup sohbetlerinde de çalışıyor. İkinci yenilik ise Telegram'la gelen medya yürütücüsünün baştan tasarlanması. Yürütücü mp3 ve diğer müzik dosyalarını artık daha iyi destekliyor. Müzik çalarken müzik denetimlerini ve çalma listesini açıp, medyayı rahatça kontrol edebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra Telegram, çeviri platformunu herkese açmış bulunuyor. Bu sayede herkes çeviri önerebiliyor ve oy kullanabiliyor. Çeviride değişiklik yapıldığında güncellemeler, tüm uygulamayı güncellemeden otomatik olarak cihazlara aktarılıyor. Türkçe, şimdilik listede yer almıyor ancak takım yeni diller eklemek için çalışıyor ve yakında eklenmesini bekleyebiliriz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS