Whatsapp'ta atılan mesajları geri alma özelliği nasıl yapılır?

WhatsApp kullanıcılarının en büyük sorunu olan atılan mesajların geri alınamaması problemi çözüldü. Yaklaşık 1 yıldır beklenen mesajların silinebilmesi özelliği geliştiriciler tarafından devreye sokuldu. Şimdilik, bu tüm kullanıcılar için mümkün değil. Ancak geliştirilen yeni sürüm ile bu özelliğin tüm kullanıcıların erişime sunulması bekleniyor. Peki yeni sürümle birlikte, Whatsapp'ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınacak?Milyonlarca WhatsApp kullanıcısının platforma entegre olması için gün saydığı özellik kuşkusuz mesajların silinebilmesi.
Tam bir yıldır beklenen özellik sonunda WhatApp'a geldi. WhatsApp'ın yeni özelliği sayesinde yanlışlıkla gönderilen mesajlar konusu artık bir çözüme kovuşacak.
WhatsApp kullanıcılarının uzun süreden beri beklediği mesaj silme özelliği yeni sürümle birlikte devreye girdi. Ancak bu özellik herkes için kullanılabilir durumda değil. Whatsapp şimdilik belirli kullanıcılarda aktif ettiği bu özelliği test ediyor.
Geçtiğimiz aylarda beta sürümünde görülen bu özellik silinen mesajlar yalnızca bizim telefonumuzda kaldırıyordu.
Yeni sürümle gelecek bu özellik sayesinde artık iletiyi alan kişilerin mesajları da silinecek.
Sıkça Sorulan Sorular sayfasındaki bilgilere göre Geri Al özelliği ile bir grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri almak mümkün.
Ancak WhatsApp bu işlem için bir zaman kısıtlaması belirledi.

Kullanıcıların gönderilen mesajı geri almak için en fazla 5 dakikası bulunuyor. Bu süre geçtikten sonra mesaj geri alınamıyor.

Bu işlemin tamamlandığını da “mesaj geri alındı” uyarısıyla anlayabiliyorsunuz.
10 / 13
Whatsapp'ta atılan mesajları geri alma özelliği nasıl yapılır?
Alıcılar, mesajınız geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa, bunu yine ileti ekranlarında görebiliyorlar.
11 / 13
Whatsapp'ta atılan mesajları geri alma özelliği nasıl yapılır?
Yeni sürümün ve mesaj silme özelliğinin tüm telefonlarda ne zaman aktif olacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak iddialara göre yeni sürümde bu özelliği kullanabilmek herkes için mümkün olacak.
12 / 13
Whatsapp'ta atılan mesajları geri alma özelliği nasıl yapılır?
iPhone, Windows Phone ve Android kullanıcıları bu özellikten, devreye sokulduğu zaman, faydalanabilecek.
İşte Whatsapp'ın merakla beklenen yeni özelliği
Artık Whatsapp'ta paylaştığınız görüntüler 24 saat içinde yok olacak. Instagram'ın ardından şimdi de WhatsApp'a da Snapchat benzeri bir hikayeler modu ekleniyor. Güncelleme ile birlikte artık eskiden yalnızca düz yazı veya emoticon'lar kullanılabilen "Status" yani Durum bölümü, fotoğraflar ve yazılarla hikayenizi paylaşabileceğiniz süreli bir alana dönüşüyor. İşte Whatsapp'ın tüm kullanıcılarına sunmaya başladığı o özellik...
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS