Dünyayı 57 trilyon kareye böldüler!

Dünyayı 57 trilyon kareye böldüler!

Dünya basının son günlerde yeni bir aplikasyonu gündeme taşıdı: Adı What3Words

Şimdilerde ise navigasyon yardımıyla kullanılan yeni aplikasyon “What3Words” ile 3 metre çapına kadar bulmak istediğiniz adresi size 3 kelimeyle özetliyor.“What3 Words” dünya genelinden 57 trilyon farklı adres barındırıyor.


Geçmişte Afrika gibi ülkelerde ilgili adresi bulmak ve kayda almak zor olabiliyordu. Mesela Gana’da kapı numaralarına göre adres bildirimi denendi ancak hiç numarası olmayan ya da aynı numaraya sahip başka binalar da bulunduğu için başarılı sonuçlar vermedi. Bazı evlerin ise beş farklı numarası tespit ediliyor. Bu tip durumlarda “What3Words” aplikasyonu hayat kurtaracak.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


Dünya genelinde 4 milyar insan sokak ya da kapı numarası bulunmayan yerlerde ikamet ediyor. Bu açıdan haritalanamayan alanlarda yaşamak zorundalar. Sırf bu nedenle bir banka hesabı açamıyor, uluslararası posta servisinden yararlanamıyorlar.


What3Words Ceo’su Chris Sheldrick çalışmalarından şöyle bahsetti:


“Navigasyon koordinatları ile kapı numaralarını karıştırmak herkesin başına gelmiştir ya da en fenası bir pizza siparişi verdiğinizde elemanın başka adrese gitmesi… Yeteri kadar yakınsınızdır ama adrese ulaşamazsınız. Ya da bizim adresimiz Index, Ev, Raft, ki bu adres Londra’da ama Rafts yazdığınız anda sizi Batı Avustralya’ya götürecektir ve bu adrese pizzacı gitmez öyle değil mi?”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS