Olimpiyat açılışı sanal gerçeklikle canlı yayınlandı

Olimpiyat açılışı sanal gerçeklikle canlı yayınlandı

Lillehammer 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın açılış töreni sanal gerçeklik canlı yayını yapıldı.

Kablosuz İletişim Ekipmanları kategorisi Global Olimpik Partneri Samsung Electronics, 12-21 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Lillehammer 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda, dünyanın farklı şehirlerinden gelen izleyicilere Samsung’un VR teknolojisini deneyimleme fırsatı sundu.


Samsung, Lillehammer Gençlik Olimpiyatları dahilinde dünyanın Sanal Gerçeklik alanındaki ilk Olimpik içeriğini sunmak üzere Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile işbirliği yaptı. Açılış töreninin Sanal Gerçeklik (VR) canlı yayınına bir Samsung mobil cihazı aracılığıyla bağlanma olanağı sunarak uzaktan izleyen sporseverlere, sporcuların stadyuma girdiği anın enerjisini oradaymışçasına yaşama imkanı sundu.


Galaxy akıllı telefonlarıyla Gear VR cihazını eşleştirerek olympic.org adresi üzerinden Gençlik Olimpiyat Oyunları VR deneyimine katılarak, etkinliğin heyecanına ortak oldu ve coşkulu kalabalığın enerjisini sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde yaşama fırsatı buldu.


4,5G'yle uyumsuz telefonların listesi


Samsung Electronics Mobil İletişimden Sorumlu Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Younghee Lee, konuyla ilgili şunları söyledi:"Bugün gençlerin karşı karşıya olduğu sorunlar kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Samsung olarak, gençleri umutlarına ve hayallerine sahip çıkmaya teşvik edecek fırsatlar ve programlar yaratmayı taahhüt ediyoruz. Hem Lillehammer'da hem de dünya çapında Gençlik Olimpiyat Oyunları ruhunu yaymaktan; gelişmiş teknolojimiz ve hayran bırakan VR içeriğimiz ile gençlere ulaşmak üzere tasarlanmış yeni deneyimler oluşturmaktan gurur duyuyoruz."


Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Televizyon ve Pazarlama Direktörü Timo Lumme, "Samsung, Olimpiyat Oyunları ve Gençlik Olimpiyat Oyunları süresince sunduğu yenilikçi teknolojiler ve çığır açan deneyimlerle sporseverelere güç vermeye odaklanmış köklü bir Dünya Olimpik Partneri. Samsung ile, türünün ilk ve tek örneği olan VR canlı yayın akışını hayata geçirmiş olmaktan dolayı gurur duyduk. Bu yayın, sahadaki gençlerin yanı sıra uzaktan izleyenler için de olanakları ileriye taşıdığımız önemli bir adımdı” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS